Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet jól megélni?

Hogyan lehet jól megélni?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, voltam nyári munkákon is. De igazi munka és ,,dolgozás" világába még nem kerültem be.

Azon gondolkoztam, hogy hogyan lehet a fizetésekből megélni? Tegyük fel hogy valami havi 1 milliós nettó fizetésem van, ami elvileg elég nagy. Ahogy néztem, egy olcsóbb panel lakás kb 20 millió körül van. Tehát 20 hónapig a teljes fizetésemet félre kéne tenni, hogy egy lakást vegyek, és akkor ha esetleg házat akarnék az még sokkal több. Ha nagy vágyaim vannak, és gyári új autót vennék, hasonló a helyzet, egy jó/jobb autóhoz 10 hónapig kéne a teljes fizetésem. De ugye a teljes fizetését nehezen rakja félre az ember, hiszen enni kell, öltözni, stb... Ilyen kilátások mellett, és tekintve hogy nem gazdag a családom, erősen megkérdőjeleződött bennem az, hogy hogyan és mikor fogok elköltözni otthonról, saját helyre, hogyan lesz autóm, hogyan fogom úgy élni ahogy szeretnék egyáltalán?



2023. jan. 9. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
No ha 19 éves vagy, akkor lassan ideje lesz utánanézned a bankhitel fogalmának.
2023. jan. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Üdvözlet a sanyarú, való életben kishaver!
2023. jan. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem, ki mondta azt neked, hogy az élethez feltétlenül szükséges a saját ház, vagy autó.

Főleg az elején.

Akkor én saját szigetet szeretnék!

2023. jan. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%
Irany külföld
2023. jan. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Havi nettó 1 milliós fizetés tényleg elég nagy. Számolj inkább havi kb 300 ezer forinttal.
2023. jan. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!