Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan emberek,...

Vannak itt olyan emberek, akik latinul tanulnak?

Figyelt kérdés
Ha igen, teljesen kezdők, vagy haladók? Milyen könyvből tanulnak? Szókincsfejlesztésre mit ajánlanak? Mit kell tudni az egyes nyelvi szinteken latinból?

2023. jan. 9. 21:11
 1/2 anonim válasza:
100%

Én nemrég kezdtem el. A legelső könyv, amit kézbe kéne venned (nekem legalábbis bevált eddig) az a Lingua Latina per se illustrata Pars I. Lehet mellé kapni gyakorlófeladatos könyvet is: Exercitia Latina I

Elérhető latin-angol szótár is a két kötethez.


A Wheelock's Latin utat is választhatod színtiszta nyelvtan seggeléshez. Szárazabb, de ajánlom a végén összefoglalt ragozási táblázatokat.


Ha megvagy a Lingua Latinával, akkor igazából el lehet kezdeni tényleges római irományokat olvasni.

2023. jan. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Én 2008 óta tanulok latinul, akkor még csak a tradicionális tankönyvek álltak rendelkezésre. Én végigtanultam őket, konstatálhatom, hogy nem a leghasznosabb könyvek a nyelvelsajátításra.


Én kezdésnek a Lingua Latina per se Illustrata tankönyvcsaládot ajánlanám, és párhuzamosan/vagy utána Comenius Orbis Pictusát.


A másik dolog, hogy ha végeztél ezekkel és eredeti műveket szeretnél olvasni, fontos, hogy ne ragaszkodj a tankönyvi kánonhoz, hanem magad válogasd össze a különböző korokból azt, amit szeretnél olvasni, az érdeklődésednek megfelelően.

2023. jan. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!