Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen kis értékű (6-7e ft...

Milyen kis értékű (6-7e ft alatti ) termékek azok,amelyeket általában személyes átvétellel szoktak eladni,nem szoktak postázni?

Figyelt kérdés
2023. jan. 10. 21:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól függ ki mire gondol és a személyes átvételnek is több miértje lehet az illetőtől függően.


Jómagam bárkinek bármit elküldök egyeztetés/megbeszéltek alapján.

A személyes átvételben is rugalmas vagyok.


Pl fülbevalót nem fogok csomagként feladni, kivéve, ha vastag nagy darabról van szó. Így sima levélként 200 ft-ból (250 ft-ból elsőbbségi) megoldható.


A kis érték nem feltétlenül takarhat kicsi dolgot méretben. Pl.: egy egész kartondoboznyi pici papír ékszerdobozkák 100 ft/db.


Nem mindenki szeret utalni, vannak akik utánvétellel szeretnék (persze eladói oldalról megeshet, hogy nem veszi át az illető és minden költség saját kárra megy), valaki szeret meggyőződni arról, hogy a termék jó/működőképes - személyes átvételt én is ezért preferálom (volt aki azt hitte átvághat... volt nálam hosszabbító, másik esetben pedig vadonat új elemek) érdemes felkészülni ilyen esetekre is,

no és a csomagolás: nem mindenki precíz, mint jómagam és bizony megesik, hogy nem épp állapotba ér célba (egy nagy cégtől is rendeltem alapanyagot és hanyag munka miatt 1/3-a odaveszett és csak egy bocsit kaptam, azóta úgy adom le a megrendelésemet, hogy emlékeztetőül csatolom a képet az egykori káromról, ami nem kevés kess volt.)


Foxpost rendszere összecserélt dolgokat, más kapta meg a cuccot stb. "Rendszerhibák" miatt se minden megbízható.



Nem tudom, hogy eladni vagy venni szeretnél. Érdemes egyeztetni, főleg ha magánszemélytől veszel vagy éppen adsz el.


Minden megoldható, ha a felek vállalják a dolgokat, pl vevő a szállítást.

2023. jan. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!