Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért látok minden dologban...

Miért látok minden dologban valami balesetet?

Figyelt kérdés
Nem igazán tudom jól megfogalmazni a dolgot szóval előre is elnézést. Olyan 1-1,5 éve kezdődött, hogy ha valamiért turmixgépet láttam vagy hallottam róla az első gondolatom az volt, hogy benne van a kezem mikor beindul és ledarálja. Sokat nem foglalkoztam vele és annyira zavaró sem volt viszont az utóbbi 3 hónapban kb, akármire gondolok, akármit látok, hallok róla ilyen dolgok ugranak be. Például vonatoknál az, sinen van a kezem, lábam és atmegy rajta. Kalapácsnál, hogy az ujjamra ütök vele izomból. Akármilyen nehéz tárgynál az hogy rámesik, élesebb tárgyak vágnak, olyan dolgok amik gyúlékonyak vagy nyomás van bennük felrobbannak. Néha van, hogy csak egy pillanatra ugrik be valami, néha ismétlődij ugyan az a jelenet 10-20 alkalommal, néha nem érzékelek úgy belőle semmit, viszont néha szó szerint érzem magamon, megrándul a testem, kiráz a hideg és az adott gondolattal kapcsolt testrészhez enyhe zsibbadás kapcsolódik. Így leírva nagyon betegen/hülyeségnek hangzik tudom. Arról, hogy valami mentális bajom lenne nem tudok és szerintem nincs.Nagyohb balesetem, valami balesetre vezethető traumám sosem volt. Köszömöm, hogy végigolvastad, a kuszaságért,hibákért, stb elnézést, épp félálomban jött rám, hogy ezt meg kell kérdeznem :D

#baleset #sebesülés #képzeletek
2023. jan. 10. 23:10
 1/1 anonim ***** válasza:
51%
Ezt generalizált szorongásnak hívják. A lélek az általában érzett feszültségnek valami konkrét formát kénytelen adni, így küzd meg vele. A fantáziád erősen működik és ettől ilyen képszerűen jelenik meg. Inkább az a kérdés, mi a folyamatos stressz oka, és hogyan lehetne csökkenteni az általános stressz-szintedet. Ha ez javul, akkor a fantáziák is csökkenni fognak. Pl: pihenés, aktív mozgás, természetjárás, kreatív tevékenységek mind pozitív eszközök lehetnek a stressz csökkentésében. Sajnos az olyan gyakorta használt "megoldások", mint az alkohol, drog, játékfüggőség, csak rontani szokott a helyzeten.
2023. jan. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!