Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vannak itt zeneszek , gitaroso...

Lacko62 kérdése:

Vannak itt zeneszek , gitarosok? hogy kell azt csinalni, hogy a gitarhur idezojelben --- suvitsen--- , pl. Zakk Wylde jatekaban. szukseges hozza nagy hangero??? mert en csak otthon, a szobamban gitarozgatok, neha hangosabban is, de ez nem megy...

Figyelt kérdés

#a gitar hurjanak suvitese - hogyan kell?
2023. jan. 13. 10:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem te az üveghangot keresed, olvasd ezt végig:


[link]

2023. jan. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem üveghang, 1-es. A kérdező a "csípett" harmóniára gondolt.


Nem tudom elmagyarázni, rn is csak úgy éreztem rá a 2.-3. évben.

2023. jan. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, annak a neve a mesterséges üveghang, tabokban AH-val jelölve.
2023. jan. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én mindent angolban tanultam erről, így csak a "pinch harmonics" maradt meg. :D Biztos van ezeknek magyar neve is, de nem kaptam képzést sosem.
2023. jan. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Lényegében ugyanaz, csak akkor elbeszéltünk egymás mellett.:D Magyarul minden formáját üveghangnak hívják.


[link]

2023. jan. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Úgy csinálod hogy fogsz egy hangot mondjuk az A húr második bundjánál,, közben a nyaki pickupnál, úgy a 24.bund felett megpengeted pengetővel de ugyanakkor a hüvelykujjad begyével ráhúzod hogy azonnal tompítsd a húrt. És ha ügyes vagy akkor fütyül, sikít stb.
2023. jan. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Jah, és csak hídi hangszedő állásban működik mert abban az állásban sok felharmonikus rejtezik.)
2023. jan. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#7 nope, akár akusztikus gitáron is működik. Honnan vetted ezt a baromságot?
2023. jan. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem baromság, tény. Nyaki hangszedővel nem jön annyira át, illetve baromi nehéz megcsinálni hiába fittyen meg a húr. Az pedig evidens hogy akusztikuson is lehet, én olyat nem közöltem hogy nem.
2023. jan. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Oké, akkor máshol lehet a baj veled. Én az EMG hangszedőim hídi állásában tudom kiszedni a legjobb hangzást, a nyakit legfeljebb akusztikusra használom. Persze más a helyzet egy telecasternél vagy egy LP-nál.
2023. jan. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!