Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha Magyarországon leszek...

Ha Magyarországon leszek pszichológus, itt végzek el minden képzést, praktizálhatok külfölön magyaroknak?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy Bécsben, Dél-Németországban vagy Londonban sok magyar él, biztos lenne valamekkora igény magyar pszichológusra.

De nem ismerem az erre vonatkozó szabályozásokat.



2023. jan. 13. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Honosítani szükséges.
2023. jan. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az Egyesült Királyságban valahogy teljesen máshogy épül fel a képzés, mint itt. Nem akarok hülyeséget mondani, csak egyszer hallottam erről egy beszámolót, úgyhogy javítson ki valaki, ha tévedek. Valami olyasmiről volt szó, hogy ott a BA után egyből lehet szakképzést csinálni, és azáltal lehet pl. magánban dolgozni. Itthon viszont nem leszel pszichológus a BA diplomával, ahhoz muszáj megcsinálni az MA-t is. Viszont a szakképzésbe meg marha nehéz bejutni, munkahely kell hozzá, stb. Szóval fiatalon lehetetlen csak úgy kimenni és ott dolgozni. És tudtommal az EU-s országokban is nagyon változó a képzés felépítése, nincs rá egy általános szabályozás, ezért viszonylag nehéz a diplomával külföldön érvényesülni. De ezt én is csak az egyetemen hallottam (igaz, kint élő szakembertől), tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban.
2023. jan. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Németországban akkor praktizálhatsz, ha van Németországban elismert végzettséged. Ehhez vagy itt kell vizsgáznod, vagy a meglévő végzettségedet igazoló dokumentumot kell honosíttatnod.
2023. jan. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Németül tudok egész jól, meg meg is tanulhatok még jobban, ha egyszer úgy hozza a szükség. Viszont német anyanyelvűeket sosem mernék vállalni. Más dolog megértetni magad és barátkozni, mint valakinek a lelki folyamatait elemezni.

A honosítás pontosan mit takar, azt tudjátok esetleg?

2023. jan. 14. 20:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt mindent megtalálsz:

[link]


Nem tudom, az általad pszichológusnak nevezett képzettség milyen iskolai végzettséggel szerezhető meg, de itt minden szakmának megtalálod az elvárásait, a honosítás feltételeit, menetét, stb.

2023. jan. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!