Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek pszichotikus kórképe...

Akinek pszichotikus kórképe van, vagy komolyan neurotikus, abból lehet pszichológus/pszichiáter? Ha igen praktizálhat ettől függetlenül megfelelően?

Figyelt kérdés
2013. márc. 29. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem lehet, hiszen a pszichiátriai betegségek karban tarthatók, a kognitív képességek a meghatározóak.
2013. márc. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, mert legalább átérzi a beteg problémáját.
2013. márc. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egy skizofrén is? Mert a neurotikusok bizonyára, de mi történik, ha esetleg egy pszichotikus epizód közben is praktizál valaki, mert ugye nincs betegségbelátása stb. ... ezt nem tudom elképzelni :o.
2013. márc. 30. 17:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Á, én az első válaszoló vagyok, de hozzáteszem, hogy attól függ, kinek, milyen problémája van, szerintem mégis csak egyedileg kell ezt elbírálni. Nyilván egy súlyosabb valaki nem praktizálhat.
2013. márc. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen. Ez olyasmi, hogy alkoholistából is lehet jó borszakértő.
2013. márc. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

lehet pszichológus/pszichiáter, de sztem felelőtlenség.

ha maga nincs jól, akkor az zavart okozhat a munkájában. a saját bajait vetítheti ki a páciensekre....stb

2013. ápr. 15. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De még milyen! Nem tudom, hogy mennek a dolgok, de hogy a skizofrén, adhds, bipoláris nép az tutin nyomná az hétszentség. Ehhez a szakmához szükség van a kicsit elvont gondolkodásra, ahhoz, hogy olyanokra gondoljon az ember, amire más nem igen. Ezek olyan betegségek, amiknek vannak pozitív hozamai, általában olyan területeken ami egy ilyen agyalós munkában szükséges. Ezek a betegek hirhedten jó megfigyelők lehetnek, durva részleteket képesek észrevenni, esetleg fantasztikusan látják rögtön az egészet, a big picturet. Ha objektivitás is társul hozzá, akkor szerintem remek szakemberek lennének. Persze elméletben, aztán egy pszihotikus epizódban nem biztos hogy túl sok jót tenne egy skizo. Meg éppen tömve antipszihotikummal sem hiszem, hogy jól járna az agyuk. Szal ez csak elmélet...
2013. ápr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A válaszom az, hogy határozottan nem. Ez különösen a pszichotikusokra vonatkozik, akik kognitív képességei sem mindig tarthatók karban gyógyszeresen. A komoly neurotikusoknak sem ajánlanám ezt a szakmát (a gyógyult (!) pszichotikusok, neurotikusok esetében már nem egyszerű ennyire a helyzet, az nem ilyen egyértelmű). Az sem igaz, hogy egy pszichotikus jobban átérezné a másik problémáját (örül, ha saját magát valahogy rendben tudja tartani), de ez a gyógyításhoz - más emberek felelősségteljes gyógyításához - édeskevés.

Én azt vallom, kell ezekhez a szakmákhoz egy bizonyos "mentális egészség-minimum", ami nélkül nem szabad sem gyógyító, sem klinikai munkát végezni.

Úgyhogy a kérdésedre a válaszom az, hogy nem.

2013. máj. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én elég súlyosan pszichotikus vagyok.A pszichiáterem,mégis teljes mértékben támogat ennek megvalósításában.Sőt még azt mondta,hogy plusz pont is a paciens szemében,hiszen én is szívesebben járnék egy olyan orvoshoz,aki átérzi a helyzetemet.Olyannak ismerem,aki nem akarja lerombolni a beteg álmait,de megmondja az igazat.Mindegyik orvos akinél voltam azt mondta,hogy semmi esetre se hazudhatnak a paciensnek.

Ha rólad van szó HAJRÁ!!!

2019. ápr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!