Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért keverem össze állandóan...

Miért keverem össze állandóan a jobb és baloldalt?

Figyelt kérdés

Mindig összekeverem, ha mondják, hogy jobboldalt, egy kis időt gondolkodnom kell rajta, de van, hogy elhibázom, pedig nem vagyok analfabéta. Pont most járok autósiskolába, holnap kresz vizsga, és kezdődik a vezetés, és hát baj, ha oktató aztmondja, hogy balra, én megyek jobbra, vagy túlmegyek, mert sokat gondolkodtam.

Hogyan lehetne ezt kiküszöbölni? Előre is köszönöm!


2010. okt. 3. 09:38
 1/4 anonim válasza:
Esetleg rejtett fogorvosnak készülsz!A feleségem az és Ő is mindig gondolkodik rajta,hiszen ha a beteg azt mondja fáj a baloldalán a foga,mivel ő szembe áll vele neki az a jobb oldala,tehát automatikusan jobbra mozdul!Bár a vezetésben soha nem téveszti el az irányt.Komolyra fordítva Ha hordasz órát az ált.a bal kezeden van.De autóvezetésnél mégegyszerübb hisz a baloldalon ülsz.Tehát ha balra kell kanyarodni akkor magadfelé tekered a kormányt,és fordítva!
2010. okt. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem kevered össze, és nem vagy analfabéta, egyszerűen csak : jobb-bal tévesztő, mint én. Ez egy olyan "betegség", mint a balkezesség, színtévesztés. Kigyógyulni, vagy megtanulni nem lehet. Gondolj bele, mi mindent megtanultál az életed során, és ezt a két egyszerű dolgot képtelen vagy. Rajtam eddig senki nem vette észre, csak a párom cikiz. Bajban vagyok pl. a térképeknél, ha az nem egyenesen áll.

És most jön a poén (de igaz) hivatásos járművezető vagyok! Igaz síneken közlekedek. Én úgy oldottam meg a dolgot, hogy csak az egyik oldalt tanultam meg, a jobb kezemet, amivel írok. ha azt mondták : jobbra, gyorsan kigondoltam melyik kezemmel írok, és így már egyszerűbb. Mindig van legalább 0,5-1mp-ed arra hogy reagálj, ez az idő elég arra, hogy összeszedd gondolatban, hogy ha balrá-t mondanak, akkor arra fordulsz, amelyik kezeddel nem írsz. Sok sikert!

Ja, és mellette még a nyugat-kelet-et is tévesztem. Ilyenkor magam elé képzelem a térképet, és tudom, hogy én nyugaton lakom, Győrben, ami balra van. :D

2010. okt. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hiába raktad idézőjelbe a betegséget kedves utolsó, akkor is erős túlzásnak érzem, hogy utánaírtad a balkezességet.

Nem voltál kérdező kiskorodban balkezes, illetve nem neveltek át jobb kézre?Mert az is lehet egy oka ennek.

2010. okt. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs valami rejtett tanulási zavarod?
2010. okt. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!