Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor alakul ki hogy a baba...

Mikor alakul ki hogy a baba jobb vagy balkezes lesz? Kisfiam 17 honapos, néha probálokzik egyedül enni, és akkor állandoan a bal kezébe fogja a kanalat. Ez azt jelenti hogy balkezes lesz, vagy még változhat?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Még változhat. 20 hónapos múlt kisfiam, és hol jobb, hol bal kézzel eszik, ahogy éppen kedve tartja. Általában viszont jobb kézzel fogja a ceruzát, zsírkrétát, más tárgyakat, szóval gondolom, hogy jobb kezes lesz.
2011. jún. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek eleinte váltogatják, hogy melyik kezüket használják, és 2-3 éves kor között valamikor alakul ki véglegesen, hogy melyik kezük lesz a vezetö.

De nem értem, ez miért probléma, azt használja, amelyik neki könnyebb. Attöl nem lesz kevesebb, ha balkezes, söt általában egy balkezes ügyesebben hasznája a jobb kezét, mint a jobbkezesen a balt.

Eröltetni viszont nem szabad ("használd a szép kezedet" stb), mert ETTÖL lehet baja a gyereknek.

2011. jún. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 15 honapos (par nap mulva 16) es a bal kezevel kanalazza a fozeleket. Bolcsibe lattam, hogy a bal kezevel fest es rajzol. En elkonyveltem, hogy biztosan balkezes lesz. :)
2011. jún. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom úgy egy éves kora körül kezdett el enni. Egyértelműen jobb kézzel nyúlt. Most már 2 éves és tuti jobbkezes. Ha véletlenül a balba adom neki a füles bögréjét, kanalát stb akkor is átveszi a jobb kezébe. Színes, zsírkréta szintén jobb kezében tartja.


Nekem gáz egy kicsit, mert bal kezes vagyok :)


De ne erőltesd át akármilyen lesz. Engem anno még megpróbáltak, a tanár állandóan rácsapotta kezemre...utáltam is mindent és mindenkit a "szép kezeddel fúj a másik" szöveg miatt

2011. jún. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kislányom 15 hónapos! MINDENT bal kézzel fog meg, ha pedig a jobb kezét használja, szemmel láthatóbb, hogy azzal nehezebben megy neki.

Olvastam, hogy ez genetika is lehet.

Édesanyám testvére bal kezes lett volna, csak az ő idejében ez nem volt "elfogadott", és zacskó a kézre, meg társai módszerrel "átszoktatták".

A Férjem is elvileg bal kezes lett volna, de őt is átnevelték, bár kevésbé drasztikus módszerrel.

Én viszont hagyni fogom, és egyáltalán nem zavar, ha balkezes lesz.

Az égvilágon semmivel nem lesz kevesebb ezáltal.

Na de tudom, hogy ez akár még változhat is, de igazából nem nagyon hiszek benne, mert mint írtam az esetek 90 százalékában bal kezet használ.

2011. jún. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amikor a nagyobbik lányom kibújt, közölte a doki viccesen, hogy bal kezes lesz. Mielőtt mentünk haza a kórházból, megkérdeztem, hogy ezt miért mondta, és úgy válaszolt, hogy azzal a kezével nyúlt egyből valamiért. Most két éves, és tényleg úgy néz ki, hogy bal kezes lesz, azzal eszik, azzal fogja a ceruzát.Néha használja a jobbot is, de azzal sokkal sutább.
2011. jún. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
bal kezes, ue. van nalunk is, 18 hos
2011. jún. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

hát nem tudom

de az én fiam már egészen babakora óta mindent a bal kezébe vett 4-5 hónaposan is azzal a kezével nyult a tárgyakért

persze a doki nem hitt nekem de még mindig bal kezes :-)

(most múlt 6 éves)


a lányom is elsőre "bal"kezesnek tűnt olyan fél évesen kezdett jobbal nyúlni mindenért most jobb kezes (9 éves)


szerintem ha elég domináns akkor hamar kiderül

2011. jún. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

az enyém most 2 éves, de mi már 1 évesen tudtuk, hogy balkezes lesz, ehhez képest a védőnő azt mondja, hogy még 2 évesen is korai a dominancia kialakulás

pedig mióta a világon van mindent bal kézzel csinál, azzal eszik, rajzol, a lapátot fogja, stb

2011. jún. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!