Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik a kedvenc szériàtok a...

Melyik a kedvenc szériàtok a Mézga családból és miért?

Figyelt kérdés

#Mézga család különös kalandjai #Üzenet a jövőből #Vakáción a Mézga család #Mézga család és a számítógép
2023. jan. 21. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Én az 1. évadot, és a 3. évadot egyformán élveztem. A 2. évadot, ahol Aladár kapta a főszerepet, annyira nem élveztem, mert soha nem érdekeltek engem az űrkalandok. Mindig is igyekeztem kerülni az olyan alkotásokat, amik az űrben játszódnak.


Az első évadot azért szerettem, mert minden részben más mulatságos kalandokba keveredik a család az által, hogy az egyszerűnek tűnő, jövőből érkező technika mégis milyen bonyodalmakat okoz a családnak, és az őket körülvevő embereknek.


A 3. évadot pedig az utazások tették számomra érdekessé, azon belül is az, hogy a család próbálja utolérni Hufnágel Pistit, a csattanóra pedig tényleg senki nem számít, mert Pisti ott b.szik ki a családdal, ahonnan indul a történet: A saját házukat rabolja ki.


A 4. évad, a Mézga család és a számítógép pedig sajnos (vagy nem sajnos) csak két részt élt meg, amit 2005-ben mutattak be moziban, és 2017-ben került fel az internetre a két epizód a Kedd jóvoltából. Azért jegyeztem meg zárójelben, hogy "Vagy nem sajnos", mert hozzám hasonlóan még sok más ember is érzi ezen a két részen az erőltetett szagot, azt, hogy a család már nem olyan, mint a 20. században volt, azt, hogy sikeresen elrontották Gézát, Krisztából pedig egy még elviselhetetlenebb karaktert csináltak, ráadásul a történet kibontakozásáig el sem vezet minket a két elkészült rész, szóval ezt semmiképp nem nevezném kedvencemnek.


Összességében nekem az első történet, és a harmadik történet a kedvencem.

2023. jan. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az űrkalandok is jók voltak.

Nagyon hiányzik a mi korunkból ez a fajta történet. De ide tartozik még a Mekk mester, a Frakk, a Cicavízió és társai is. Itt fantázia volt még, nem csak technika.

2023. jan. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A 4. évad tényleg gyengébb lett.
2023. jan. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam egyértelműen Aladár űrutazásai a nyerők! Emlékszem, gyerekkoromban még magnóra is felvettem a Dilibolygó című részt (videónk akkor még nem volt) és azt hallgattam walkmanen. Ezen kívül még az Anti-világ és az Őskorban című rész tetszik leginkább a szériából. Engem valahogy az egész széria hangulata fogott meg. Egy magának való kiskamasz zseni, aki éjjel titokban távoli bolygókat fedez fel, miközben a család mit sem sejtve tesz-vesz a lakásban. Az egész olyan álomszerű, főleg, hogy már a nyolcvanas években is - amikor először láttam - meg volt a retro-feelingje. A különböző visszatérő hanghatások (pl. a visszhangzó zörejek) is fokozták ezt a jellegzetes para-élményt.
2023. jan. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a harmadik évad, a korábbiak is jók, de ez zseniális. Realisztikusabb, nem annyira elrugaszkodott, ezért valahogy nagyobbat üt a szerencsétlenkedésük, szinte olyan "tragikusabb", de persze nagyon szórakoztató is.
2023. jan. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon nem szeretem ezt a mesét. Sosem értettem, hogy mit lehet ezen szeretni. :-/ Sajnálom, többször is nekifutottam, de tényleg, nem éreztem rá.
2023. jan. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Vakáción a Mézga család!
2023. júl. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!