Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy ember egy közösség...

Ha egy ember egy közösség kollektív tudatában es tudattalanjában nincs akkor igazábol nem is létezik?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk szó szerint levegőnek nezik az embert. De egész életeben. Es nem csak egy osztalyban. Engem bármikor amikor egy közösségbe kerültem akkor szinte a többiek nem is tudtak a letezésemről. Eddig az összes osztalyomban így volt. A pszichiatrián is. Én szerintem nem letezem. Lehet nincs is személyem, személyisegem?

De a tanárok által is. Kb szerintem a nevemet sem tudták a legtöbben. Amint megjelentem teljesen újként egy osztályban senki nem beszelt velem de amint mas megjelent szintén újként, azt befogadták és azzal beszéltek. Letezhet olyan hogy az ember lelke nincs a földön csak egy mozgó test ösztönökkel és tudattal de nincs benne lélek? Az öngyilkossagot fontolgatom emiatt.

Az emberek nem is erdeklödtek felőlem soha pedig meg nem is ismertek és soba nem akartak megismerni. Masokat viszont igen. Már beletörödtem abba hogy nem létezem. Szerintem nincs személyem. Nincs lelkem. Velem mindenhol így bántak. Soha nem jött oda hozzám senki baratkozni csak én kuncsorogtam aminek legtöbbször elutasitás lett a vege. Szerintem nem letezem. De létezhet olya hogy valakinek olyan arca van hogy elfelejthető, vagy maga a szemelye olyan mint egy szellem hogy az emberek atneznek rajta? Vagy egy osztályban mintha nem lenne? Lélek nelküli vagyok?

Pedig fiatal lany vagyok



2023. jan. 23. 20:13
 1/8 A kérdező kommentje:
De azt akarom kerdezni hogy mi az oka ennek? Van ilyen embertipus? Vagy lelekfüggő? A kisugárzason múlik? Van pszichés oka?
2023. jan. 23. 20:19
 2/8 A kérdező kommentje:
Mas van igy?
2023. jan. 23. 20:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Haat amugy szerintem eléggé szeretethiányos lehetsz, sőt ez mar szerintem fix, de normális is mivel ha téged ennyire levegőnek néztek eddig ezert érthető hogy szeretethiányod van, én is fiatal lány vagyok, inkabb ez az antiszoc fajta vagyok, de azért valamilyen szinten engem észrevesznek az emberek, lehet hogy csak te hiszed ezt hogy "jaj mert engem ugyse vesz senki észre" és így be halucinálod magadnak, màrmint hogy egyszer valaki nem vett észre és úgy állsz az egészhez hogy ha az egyik nem vett észre, akkor a másik se fog az fix, most félre ne érts nem rosszbol irom vagy ilyenek. A szüleid ehhez mit szoltak? Probaltal veluk errol beszelni? Vagy esetleg tesok? Más rokonok? Amúgy kíváncsi leszek hogy mik lesznek erre a ki írásra másoknak a véleménye, mert amugy tényleg erdekes. Esetleg hobbid van Amúgy? Visszont most hogy így gondolkoztam eszembe juttot a szomszéd fiú aki nekem pár évvel ezelőtt tetszett kicsit hosszu lesz ez az egész de le írom.. Tehat en Németországba élek már iskolás korom óta, gondolom te Magyarországon laksz, es mivel en nem nagyon jartam ott tarsadalomba pl suliba ilyenek így nem is tudom hogy pontosabban milyenek ott az emberek, evente 2 szer jarunk haza kb de a tapasztalatom szerint a Magyarországi illetve a Németországi barataim ég és föld, amit eszrevettem eddig a Magyar barataimon hogy bunkok érdek barátok, sokan bekepzeltek flegmák, és nagy is a rasszizmus Magyarországon amit észrevettem, de ez most egy másik sztori, lényeg a lényeg hogy én olyan lany vagyok illetve voltam is aki folyamatosan otthon van, es hisztizik hogy mennyire unatkozik, aztán egyszer jöttem haza az iskolábol, és lattam egy ismeretlen fiút be jönni a szomszédba, akit még eddig sose láttam, most tudni kell hogy ilyen albérletbe lakunk úgymond, 3 emelet van és mindenki ismer mindenkit, ő az első emeletre ment fel ahol egy néni lakot akit ismerünk. A második emeleten is lakott egy fiu neki az anyukáját is ismertuk,meg maga a fiút is, de ezt a fiút kajak nem lattam még soha, az ajtónál talalkoztam vele, mikor a sulibol jöttem haza, ő is pont a sulijábol jött haza, meseltem a mamámnak erről a fiúról de mivel nagyon hasonló volt a stílusa haja illetve az öltözködése ahoz a fiuhoz aki a második emeleten lakott így azt mondta a mamám meg a baratnőim is hogy biztos csak az a gyerek volt a masodik emeletrol csak mas ruhába vagy csak szimplán ugy lattam mintha nem ő lett volna, "mivel itt csak a második emeleten van egy fiú" akárhogy is mondtam nekik hogy ő tenyleg nem a fiu a masodik emeletről nem hittek el, már azthitték hogy kepzeledok es mar en is kezdtem elhinni hogy jó oké, biztos hogy a masodik emeletrol volt a fiu csak félre láttam, rá 5 napra az ablakbol nezék ki full egyedul és láttom megint ezt a fiút haza jonni a sulibol, most már tényleg biztos voltam benne hogy nem kepzeledok es ez nem a masodik emeletrol a fiú direkt megnéztem az időt is. Aztán Megkerdeztem a szüleimet hogy lakik e más fiú itt a második emeleten kívül szuleim mondtak hogy nem tudnak rola, sőt fix h nem. Baratnoimnek és a mamámnak megint elmeseltem hogy ez tényleg nem a második emeletrol a fiu mert lattam, mar tényleg ki voltak tőlem es mar nagyon kíváncsiak voltak hogy akkor kit is láttok én, de még igazabol en is kíváncsi voltam hogy akkor kiez a fiu? Uttána másnap ugyanebbe az időpontba megint ki mentem az ablakhoz hátha láttom, de ezúttal a barátnőimmel és a mamámmal ültünk az ablaknal es vártuk a fiút mert tényleg bogarat ültettem a fülükbe és kíváncsiak voltak. Ugyanabba az időpontban melyik fiút láttuk az ablakbol? A fiút a második emeletről, de visszont en tudtam hogy nem őt láttam, neki olyan különleges volt a személyisége esku mintha nem is létezett volna, mintha csak en lattam volna (mindig fekete ruhaba volt amugy meg ilyesmi) mamam illetve a baratnőim már biztosak voltak benne hogy csak kepzeledok, uttána 2 napra rá suli uttán direkt vártam hogy hátha talalkozok ezzel a fiúval (de full egyedul voltam) megint láttam pont jott be az ajtón még az eső is fullra szakadt, fekete ruhaba volt, a földet nézte rettenetesen magának való volt, rideg fogalmam sincs amugy mi fogott meg benne. Megint ugyanaz a sztori elmeseltem nem hitték el, egyik nap megint egyedül az ablakbol csináltam errol a fiurol videót, de a másikrol is (ugymond ki lestem oket az ablakbol😂) meg mutattam a videot a baratnoimnek es a mamamnak és elkezdik mondani hogy ez ugyanaz a gyerek mert tenyleg annyira hasonloak voltak, pedig én simán megtudtam őket különböztetni. Egyik nap en a baratnoim es a mamam full veletlen mind neztunk ki az ablakbol, es a 2 fiú egyszerre jott haza marmint amugy szinte nemnis ismerik egymast meg nem is koszontek egymasnak, ezt ugy ertettem hogy elmentek egymas mellett és tisztan lehetett latni hogy nem, ez a 2 gyerek bizony nem ugyanaz, mindenki megvolt lepodve hogy akkor kiez a gyerek? Mert ennek a néninek csak egy lánya vagy de senki más, a lánya is angliába lakik, mivel beszelgettunk vele igy mondta hogy tényleg senki más nincs neki, nem is járt hozzá nagyon senki, mivel nagyon erdekelt mar ez a gyerek es fura is volt ez az egész így elkezdtunk nyomozni ezután a fiú uttán, instán itt ott amott de egyszerűen sehol nem talaltuk, megneztuk a nénit öt megtalaltuk gondoltuk ha a nénit megtalaljuk biztos ismerőse a fiú is, vagy likeolt neki valamit vagy valami, erre semmi, szó szerint mintha ez a fiu nem is létezne, egyszerűen sehol nem talaltuk meg, egyszer ki nyitottam neki az ajtót direkt megvártam egyedul a szakadó esőben, kinyitottam neki az ajtot azt full gyorsan bement se koszonni nem koszont, de még azt se koszonte meg hogy kinyitottam neki az ajtót bármennyire is erdekelt a fiu en olyan lany vagyok, hogy hogyha egyszerűen se semmilyen platformon nem talalom de élőbe se lehet vele nagyon kommunikálni így nehezen de elengedtem. A lényeg hogy a fiú amugy itt lakik mai napig, mi már 6 éve itt lakunk es ez a fiú is de 6 éven keresztul csak akkor vettem észre mikor nagyon unatkoztam és még egy bolhát is meglattam volna a földön. Mai napig itt lakik ez a fiu azóta eltelt par év de amugy nem is járkál ossze se futottam vele azota pedig itt lakik sehova nem járkál, mintha nem is létezne. Ha akkor nincsenek az ablakba a mamámék.illetve a baratnoim abba vannak hogy beképzelem magamnak az egészet, és a masodik szintrol a fiu az. A szomszéd nénivel sose voltunk annyira joba hogy rá kerdezunk hogy kiez, meg nem is jarkaltunk át egymashoz, lehet hogy valami unokája vagy nemtudom de a lényeg hogy 6 év uttán akkor vettem csak először észre a fiút, szerintem te is full ugyanilyen lehetsz. Pedig amúgy nem volt vele semmi gond csak sugárzott belőle a szeretethiány az egyedulet meg igy nagyon be volt már fordulva. Tudom hogy nagyon hosszú lett de remélem segített.
2023. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
3. Vagyok, amugy en azt javaslom hogy keres hobbit, jarkalj tarsasagba probalj ismerkedni baratkozni mert ez így tényleg nem lesz jó.. meg amúgy ha gondolod beszelgethetunk mi is.
2023. jan. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológusodnak meseltel ezekrol a gondolataidrol?
2023. jan. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Egyszer olvastam csupán el amit irtál, de sületlenség az egész amit írsz.

Egy: nincs kollektív tudat mivel különálló lények vagyunk mind. A sajàt tudatalattid meg a mint írtam, a sajatod. Ergo senki nem làt bele, de valószínűleg még Te magad sem, ugyan is ez elméletileg szerintem lehetetlen. Vetózd meg ha szerinted az ellentetje igaz lenne.

Badarság amit írsz.

Amiért nem vesznek észre a körülötted lévők az azért lehet mert nem nyitod ki a szád vagy ha meg is teszed valami olyat mondasz ami érdektelen a közösségednek. Ez nem azt jelenti, hogy veled baj van hanem azok nem a Te szinted érik el akikkel próbalálsz komunikálni. Más társaságot kell választani! Olyanokat akik ütik a Te szinted. Okos valaki lehetsz, csak még gyerek vagy. A gyerekek meg gonoszok túl nyomó többségben. Értelmes, okos társaságot keress!

2023. jan. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az osztályközösség kollektív tudata

Hogy nem ereznek a reszüknek

2023. jan. 26. 19:26
 8/8 anonim válasza:
100%

6 -os vagyok.

Leírtam. Nincs közöstudat. Különálló lények vagyunk mind. Az osztálytársak közt klikkesedések vannak. Vannak a cicababa vagyok és hülye, de nem vallom be, a másik menő vagyok ne nézz rám, mert rohamot kapsz, a harmadik az okos vagyok azért ne szólj hozzám, és negyedik csoport az akinek van esze, nem tapló és és szóba képes állni mással is magán kívül. Ebből van max 2,3 db ember. Azokat kell észre vedd!

2023. jan. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!