Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért szüntetik meg a legkedve...

Miért szüntetik meg a legkedveltebb, legjobban fogyó terméket?

Figyelt kérdés
Sokszor tapasztaltam már ezt, és nem értem. Van egy cég, aminek nagyon viszik az egyik termékét, mindenki szereti, mindenki azt veszi, és megszüntetik. Az én logikám szerint, az ilyen terméket örökre a portfolióban kellene tartani, és megpróbálni minél többet gyártani belőle, a kevésbé fogyó termékek rovására. Mégis pont az ellenkezője szokott történni, megszüntetik a terméket. Nyilván oka van, de mi az?
2023. jan. 26. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Példa?
2023. jan. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

A kérdésben szereplő egzakt adatok, tények, statisztikák és megalapozott kutatások alapos átvizsgálása után a következőt tudom válaszolni:

Azért mert csak, de nem biztos.

Ennél pontosabb válasz esetleg akkor lenne adható, ha még több konkrét információ állna rendelkezésünkre - bár ezt szinte elképzelhetetlennek tartom.

2023. jan. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Amivel a fogyasztó jár jól, az nem jó üzlet, - hiszen a legjobb üzlet a szélhámosság!
2023. jan. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Mert attól, hogy szerinted kedvelt termék, nem biztos, hogy máshol is így van, illetve hogy az aktuális paraméretek mellett megéri a gyártónak továbbra is forgalmazni.

Idöközben változhattak a beszerzési árak, vagy a szállítási költségek, vagy egyszerüen nincs rá akkora kereslet, amennyi nekik megérné.

2023. jan. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

"Példa?"

A fehércsokis chokito... imádtam.

2023. jan. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

1. Nem biztos, hogy az a legkedveltebb termék. Ha nem látod a cég értékesítési adatait termékekre lebontva, akkor ezt nem tudod megmondani.

2. Az egy dolog, hogy visznek egy terméket, mint a cukrot. De mekkora a haszon rajta? Mekkora a bekerülési költség? Mennyire költséges az előállítása, a beszerzése, az alapanyagok mennyibe vannak?

3. Lehet, hogy Magyarország, mint piac, egyszerűen túl kicsik nekik. Csórók vagyunk, nem vagyunk hajlandók 3 EUR-t fizetni egy csokiért, míg mondjuk az 5 EUR-t is megadja érte. Így nem éri meg a cégnek MO-n forgalmazni.

2023. jan. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NTBS ***** válasza:
0%
Mert te szubjektív adatok alapján hozol döntést. Ők céges stratégiát követnek.
2023. jan. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5: Rajtad kívül nem sokan imádták. A simát sem, nemhogy a fehéret.
2023. jan. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!