Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a Lenin-fiúk fogalma?

Mi a Lenin-fiúk fogalma?

Figyelt kérdés
Lehet én vagyok csak ennyire mélyen művelt, de nem tudom mit jelent és nem is találom. Aki tudja mit jelent, az kérem segítsen!

2023. jan. 26. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kerestél? Google: Lenin-fiúk, első találata (meg sem kell nyitni, mert az előnézeti dobozban leírja)

[link]

"A Lenin-fiúk az 1919-es magyarországi Tanácsköztársaság alatt a Forradalmi Kormányzótanács politikai karhatalmi különítménye volt a vörösterror hónapjaiban. "


Ez eléggé definiálja a kifejezést.

2023. jan. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a műveletlenségről miért az jut eszedbe, hogy mélyen művelt 😀

Nem azt jelentené, hogy művészetekben elmélyedt, azokba belelát, mélyen művelt?

2023. jan. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom, valahol hallottam ezt a kifejezést, ahol arra mondták, hogy hülye meg ilyesmi 😅😝 Köszönöm a válaszodat és igen azt nekem feldobta. Csak... Nem tudom igazából miért nem arra gondoltam, hogy esetleg azt jelentené. Mindegy
2023. jan. 27. 05:19
 4/4 manly ***** válasza:
Vörös terror különítmény volt 1919-ben Cserny József vezetésével.Szerencsére elkapták őket és mind felakasztották.Megérdemelték.
2023. máj. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!