Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagyon ráfeszültem mostanában...

Nagyon ráfeszültem mostanában a Rubber Puppet - Kossuth utcán című számára. Sajnos nem vagyok túl ismerős Veszprémben, tudna segíteni valaki, hogy ezek merre találhatók?

Figyelt kérdés
Úttörőház, Pajtakert, Lenin liget, Dimitrov. Előre is köszi, aki tudja. Ha térképen be tudnátok jelölni, az lenne a legjobb :D

#Veszprém #úttörőház #pajtakert #lenin liget
2017. aug. 6. 00:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogyan kell térképet csatolni, bocs.


Az Úttörőházat egyáltalán nem tudom, hogy hol volt, még a képről sem ismerős. A 60-as években voltam úttörő, a Kossuth utcán laktunk.


A Pajtakert egy mostanában felkapott városrész, a mostani Jutasi út völgyfelőli oldalán, de szerintem ez nem az, mint a Pajta kert lehetett, amiről szintén nem hallottam akkoriban.


A Lenin liget a volt megyei tanáccsal szembeni kis liget volt, ott állt a Lenin szobor. A Lenin ligetből lépcső vezetett lefelé a Színház kertbe, amit előtte Püspökkertnek hívtak. És lent a Színház kertből lehetett a színházba bemenni.

Amit írnak, hogy a Lenin liget a városi múzeum előtti, melletti liget lett volna, az szerintem nem igaz, azt mindig is Erzsébet ligetnek hívták, ott ment végig a temető kerítése mellett kívül. A kettő között egy forgalmas út ment, buszjárattal.


A Dimitrov a művelődési ház volt, a főpostával majdnem szemben, a Dózsa György út elején a sarkon. Szakkörök, énekkar, ilyesmik voltak ott meg TIT előadások.


A Mackó ma is cukrászda, a volt Lenin ligettől egy épület választja el. A zserbója nem is volt olyan finom. A legjobbak a grillázsos-csokis, meg a marcipános dolgaik voltak. Ma már nincs is pl. grillázs tekercs vagy tölcsér. Ja, meg a minyonok is nagyon finomak voltak, és sokfélék, különböző ízekkel.

2017. aug. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Az előző válaszoló válaszát kicsit kiegészíteném:

A Lenin Liget mai neve Erzsébet liget.

Az Úttörőház a Jutasi úton volt, a mostani Völgyikút étterem mellett/szemben vele, de néhány éve (talán van már 10), lebontották, mert süllyedt az épület, vagy mi, és veszélyessé vált.

2017. aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Előző vagyok, csináltam egy térképet is, bár picit többet jelöltem be rajta, mint amennyiét kérdeztél :) : [link]


1. Úttörőház helye (most teljesen üres, bekerített placc)

2. Bárka nevű szórakozóhely (itt lehet "fénytől vakulni" :) - ez igaziból egy longdrink neve)

3. Dimitrov (utóbbi években működött itt a Városi Művelődési Központ, aztán a Pannon Várszínház, illetve a Konzi, most pedig ideiglenesen OTP bankfiók található benne.)

4. Lenin-liget (vagyis Erzsébet-liget)

5. Ipari Szakközépiskola (picit eltúloztam a bekeretezését, nem ekkora. A dalban úgy szerepel, hogy "belógtunk együtt az Ipari bálba :) )

6. Cserhát étterem (szintén csak nagyjából itt, itt kapható a rántotthús :) )

7. Mackó cukrászda


Ezek jutottak hirtelen eszembe, amik szerepelnek a dalban, és tudom is, hogy hol vannak, remélem, tudtam segíteni!

2017. aug. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs; akkor az Ipari Szakközépiskola az a régi Vegyipari Szakközép, ugye?


És akkor minek hívják a temető melletti ligetet, ami végigment kívül a temető mellett a múzeumtól indulva? Maradt Erzsébet liget az is?

2017. aug. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Igen, és az a liget az Erzsébet-liget, a másik oldalon a színház mellett a színházkert van.
2017. aug. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a segítséget :)
2017. aug. 31. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!