Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért pusztultak le az élelmis...

Everlight kérdése:

Miért pusztultak le az élelmiszerboltok az elmúlt 5 évben?

Figyelt kérdés
Alig van választék,kevés nyitva lévő kassza,

#élelmiszerbolt #lepusztulva
2023. jan. 28. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Piszkosul drága minden, a fizetések se túl magasak, így hát az emberek csak a legszükségesebb dolgokat veszik.

Ehhez alkalmazkodtak a boltok is.

A munkaerőn is spórolnak, azárt nincs kasszás.

2023. jan. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1.Oké,de én 5 éves távlatban értettem. Ugorjunk vissza 2018 ba.SE kovid,se háború. Mégis csökkentek a választékok,kevesebb kassza üzemelt
2023. jan. 28. 21:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy csomó új cucc van, és amelyik bolt pörög ott bőven van dolgozó is. Úgyhogy attól függ, hol nézed, ahonnan a munkahely stb. elszippantja az embereket, ott lehet igaz amit mondasz, de itt a főváros környékén nem ezt látom.
2023. jan. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Alig van választék,kevés nyitva lévő kassza,"

Na ezt aztán nem látni (Ny-Mo-i nagyváros).

Tele minden (nem az árstopos izékre gondolok, mert az nem érdekel).

Amióta meg automata kassza is van soha nem kell várni.

2023. jan. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én sehol nem tapasztaltam, hogy baj lenne a boltokkal. (Heves megye.)

A választék maradt, a kevesebb kassza meg attól van, mert nincs eladó, az alacsony fizetések miatt. Az öregek nyugdíjba mentek, a fiatalok meg kerestek másféle munkát.

Az utóbbi hónapokban a Lidl-ben meg a Sparban is önkiszolgáló kasszákat nyitottak, ahová nem sokan mennek, főleg azok közül, akik sok dolgot vásárolnak. A megmaradt kasszáknál meg hosszú sorok kígyóznak. Miközben egy eladó ott teng-leng az önkiszolgáló kasszák körül.

2023. jan. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4.Én Budapesten teljesen mindegy melyik boltba megyek,a nem árstoppos termékek között is hiány van,amik mégcsak nem is akciósak.A húsok 2-3 nap múlva lejárnak,akár tarja,akár lapocka ,csirkecomb amik nem is árstoposak.


5.Akkor emeljenek fizetést,engem nem érdekel a bolt-cég tulajának pénz éhsége.Én már sétáltam ki üres kézzel boltokból mikor ,20 perc után megúntam a sorbanállást.

2023. jan. 30. 12:25
 7/8 anonim ***** válasza:

6

Nem feltétlen pénzéhség.

Nyilván valamennyi haszonra is szükség van, mert haszon nélkül te se működtetnél egy vállalkozást, gondolom.

De a fő probléma az, hogy rengeteg üzlet van, és egymás alá ígérnek az árakkal. Amelyik nem csak minimális árrést rak a beszerzési árakra, ahhoz nem mennek a vásárlók, és befuccsol az üzlet. A minimális árrés pedig hiába tűnik soknak a vásárlók számára, de a tulajdonosnak, ill. tulajdonos cégnek ebből kell kifizetni a dolgozók bérét, a rezsit, meg a százféle adót, ami összességében több, mint a dolgozók bére.

Abban biztos lehetsz, hogy szívesen emelnének valamennyit a béreken, ha tudnának. Mivel ha nincs dolgozójuk, akkor nincs haszon se.

A túl sok üzlet persze nekünk, vevőknek nagyon jól jön. Ha kevés üzlet lenne, akkor még 30-50%-kal magasabb lenne mindennek az ára. Mivel ha keresleti piac alakulna ki, nem lenne muszáj egymás alá menni az árakkal, és az eladók nyugodtan emelhetnék az árakat, mert az emberek kénytelenek lennének annyiért is megvenni.

2023. jan. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7.Felesleges hazugság.A létszükségleti termékeket így is úgyis megveszik az emberek ha minden héten 10% ot drágulnak akkor is.


Azért nem emel a tulaj béreket mert a saját luxus életszínvonalához ragaszkodik.

2023. jan. 30. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!