Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Üdv mindenkinek! Milyen a...

Üdv mindenkinek! Milyen a villanyszerelő szakma?

Figyelt kérdés

Az érdekelne hogy milyen a villanyszerelő szakma. Értem ez alatt az előnyöket illetve hátrányokat. Mennyire lehet végezni hosszú távon, megéri ebben dolgozni, mi az ami nagyon rossz benne illetve mi az ami miatt szerethető a szakma?

Mennyire nehéz vállalkozást építeni ezzel a szakmával illetve a jövőben mennyire állja meg a helyét?

Előre is köszönöm



2023. jan. 29. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Rázós.
2023. jan. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Munka az mindig lesz, a fizetés sem rossz, cserébe össze kell koszolnod magad. Dolgoztam villanyszerelőként itthon és külföldön is, de nincs az a pénz, amiért visszamennék a szakmába. Inkább ülök irodában.
2023. jan. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Alkalmazottként nagyon rossz. Vállalkozni meg itthon egyre nehezebb, én ezzel a szakmával külföldre mentén, és itt is maradok.
2023. jan. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
bocsi: mentem
2023. jan. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a szokásos formáit nézzük: mindig lesz munka, ettől nem kell félni. Áram sok helyen van és kell is.

A korral haladva több mindenhez felhasználható.

Ha kreativitás és kézügyesség is van, akkor egyedi dolgokat alkotva jó biznisz építhető ki.


Bácsikám kávégépektől laptopokig mindent szerel és újra étrékesíti őket.

Barátnőm párja egy cégnél dolgozik, mellette hobbiból telefonokat, tableteket szerel , persze nem ingyen.

Fotós haverom fotós kellékeket javít meg, mellette telótól gépekig mindent szerel a kis műhelyében, ami nálunk van.

Amikor pihizik, kockul vagy photoshop utómunkázik közben pedig nyúzom őt. Pl szakmai tanács, vélemény vagy ötletem kivitelezése a téma.


Egyikük se panaszkodhat, hónap végén is van bőven keretük.

Az tény, nem a normál "házhoz megyek szerelek" felállásban dolgoznak.


Nekem pedig lámpaötleteimhez kellett a segítségük. Persze részesedést mindig tisztázzuk, rendezzük.


Érdemes elrugaszkodni, kreatívnak lenni, nem csak sablon, alap dolgokban kell gondolkodni.


Az autóknál is egyre több elektronikára épül, érdemes arrafele is elmozdulni.

Tesóm autószerelő és nem értik meg bizonyos emberek, hogy az elektronika már nem az ő szakterülete.


Autó hifis ismerősöm is van, imádja a munkáját. Spontán ismertem meg őt, tönkrement az egyik gépem töltője, régi típusú csatis és venni nem tudtam sehol, rendelni meg ... drágább volt a szállítás.


Bementem az üzletébe, gondolva, hogy itt is foglalkoznak ilyesmik szerelésével, az öreg lekapott két kábelt és a fenti műhelyébe megoldotta.

(sos volt, határidős munkámhoz kellett a gép, ismerőseim pedig be voltak táblázva/dolgoztak, így kerültem hozzá)


Az tény vállalkozni ugyan egyre nehezebb, procedurásabb, de ha valami egyedibbel drukkolsz elő és befut, nem fogod megbánni.

Attól pedig nem kell félni, hogy munkanélküli leszel.

Pl felénk most is keresnek több helyre villanyszerelőt.

2023. jan. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez szép 5-ös amit leírtàl de ezekhez mind műszerész tudás kell ami ég és föld a villanyszerelőhöz képest.
2023. jan. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!