Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van olyan adathalmaz amiben...

Van olyan adathalmaz amiben minden magyar szó szerepel és meg van határozva mellette a szófaja?

Figyelt kérdés
Magyar szavak listája van nekem, de mire több mint 150ezer szónak manuálisan meghatározom a szófaját az legalább 2 év.

2023. jan. 30. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Magyar értelmező kéziszótár keress rá neten, ez könyv és általában könyvesboltokban meg lehet találni.

Vagy online is van valami hasonló gyűjtemény itt:

[link]

2023. jan. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A szavak listája megvan és 1-esével meg tudom nézni, hogy melyik szónak milyen a szófaja, viszont nekem egy olyan adathalmaz kéne amit le tudok tölteni és abban fel van sorolva az összes magyar szó és a szavak mellett fel van tüntetve az is, hogy milyen szófaj az adott szó.
2023. jan. 30. 21:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyen szótár tudtommal nincs, nehezen is tudnám elképzelni, mert pl. egyrészt ezerféle ragozás van, másrészt főnevekből lehet ige, mondjuk valami, és valamizés, ha azt csináljuk éppen. De ez nyelvészeti kérdés inkább.
2023. jan. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 BringaManó ***** válasza:

"amiben minden magyar szó szerepel"

"Magyar szavak listája van nekem"


apró észrevétel: NINCS (nem is lehet) olyan, hogy "a magyar szavak listája"

vannak szólisták, ahány ilyen, annyiféle... különféle szempontok alapján vannak összeállítva, így különféle mennyiségű szó van bennük: van, amelyikben 80e, van, amelyikben 160e... lehetne tovább duplázni, vagy felezni, ha máshogy válogatunk, toldalékolunk, összetételeket képzünk, tájszavakat sorolunk, szlenget teszünk bele, idegen szavak... szónak számítanak-e a gyakori, egy fogalmat jelölő szókapcsolatok (rántott hús, lóvá tesz), a pusztán helyesírási szabály miatt ketté vágott – de amúgy "egybemondott" – szavak (parafa dugó, papír zsebkendő), mi van azokkal a szavakkal/szókapcsolatokkal, amelyeknek egyszer csak (vagy "egyszercsak"? ;-) változott/változni fog a helyesírásuk (cserbenhagy -> cserben hagy, nyitva tartás -> nyitvatartás), stb. ...


és akkor még nem beszéltem a szófajok bonyolult kérdéséről: a "belépő" főnév vagy mn.-i igenév? és a "kevert"?


belekerüljenek-e a tulajdonnevek is? az összes anyakönyvezhető keresztnév? és a nem anyakönyvezhetők? és a földrajzi nevek? mi számít magyar-nak? magyarországiak? történelmi magyarországiak? más országok neve? fővárosok? vagy a világ összes földrajzi neve?... És a márkanevek? (ez ugye végképp összeírhatatlan teljeskörűen... (2015-ig: "teljes körűen" ;-)


vagy hagyjuk az egészet, és egyszerűen listázzuk ki magyar nyelvű korpuszok szavait? (nyilván nagyon hiányos lesz, és nagyon sok idegen nyelvű szó is lesz benne... de ez is egy szólistagyártási módszer lehet)


csak felvillantonttam néhány nehézséget így első blikkre...


szóval hajrá, szólj, ha kész! :-)

2023. jan. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!