Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikor kell elültetni a paradic...

Mikor kell elültetni a paradicsom és dinnye magot?

Figyelt kérdés

Ezen a téren kezdő vagyok,mikor kell a paradicsom és a dinnye magot földbe tenni? Természetesen nem kinti ültetésre gondolok,palántáztatni szeretném.A gondomat még az időjárás is bonyolitja mert felborulni látszik az év tavasz nyár kezdete és vége.Persze ha minden a megszokott időben történne a kérdésem még akkor is nyított lenne.Nem vagyok egy szakzseni,csak egy kis konyha kertre gondoltam én nemes egyszerüséggel.Nem leszek a főldek úra,persze,hogy nem,csak elnézve az árakat és azt a tényt,hogy szeretem ezeket a terméseket jó lenne egy saját,külön bejáratú kis magán termesztésem.Badar dolog? Lehet , de ameddig nem adom meg magamnak és a palántáknak az esélyt addig mind ez nyított kérdés marad.

Jó válaszokért felpontozlak már ha jelent is valamit ebben a vármegyékben és főispánunk meg ispánok korszakában.


2023. febr. 8. 12:31
 1/3 anonim válasza:

Attól is függ hogy mennyi fényt kap, milyen meleg van stb. Ha pl rendes ültető sátrad van akk még ráér. Általában feb vége már. eleje felé szokták.

Viszont

Ha pl egy pet palackba rakod az ablakba akkor már most is lehet. Ennek a módszernek az a lényege hogy átlátszó falú legyen a pet palack. Levágod a tetejét, kifúrod az alját (betöltöd kaviccsal). Aztán csak kb félig töltöd fel, belerakod a paradicsommagot. Megvárod még kinő és ahogy nő felfele úgy töltöd mellette a komposztot. Így pl hosszú lesz a gyökere március végére.

2023. febr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Arra gondoltam, hogy pudelingos poharakba rakom, az átlátszó , viszont lehet, hogy kicsi lesz neki a pohár?

Felpontoztalak.

2023. febr. 8. 17:38
 3/3 anonim válasza:

Jobb neki ha olyanba teszed ami nem átlátszó. Az átlátszót is be szokom tekerni alufóliával a föld magasságáig, mert nem túl jó a gyökérnek ha nagy fény éri.


Rakd inkább valami nagyobb tejfölös (vagy ilyesmi nem átlátszó) pohárba. Viszont lyukaszd ki alul és alulról öntözd.


Ha ilyen kisebb valamibe teszed akkor ráérsz elültetni március elején.

2023. febr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!