Kezdőoldal » Otthon » Kert » A paradicsommagot mikor...

A paradicsommagot mikor szokták elültetni a lakásban, hogy tavasszal már a palántát lehessen kiültetni?

Figyelt kérdés
Magról ültettem áprilisban, még csak most virágzik, aki palántát ültetett annak meg már nagy zöld paradicsomjai vannak. Én magam szeretnék palántát nevelni jövőre, de mikor ültessem el?
2013. júl. 2. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Lakásban nem valami jó palántát fogsz nevelni. A korai paradicsomokat fólia alá ültetik és úgy nevelik a palántát.
2013. júl. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Március elején kell elvetni a paradicsommagot és május közepén a fagyosszentek elmúltával kell kiültetni. Tehát kb 10 héttel kell számolni. (paprikánál is)
2013. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hiába ülteted korán, akár januárban, az ablakban neveltek nem kapnak elég fényt ahhoz, hogy virágot hozzanak áprilisban, max megnyúlnak és gyengék lesznek. Szerintem ahhoz fűtött fóliasátor sok fénnyel kkellene és leghamarabb májusban szüretelhetnél, akkor lenne elég fény - gondolom nem akarsz óriási pénz befektetni reflektorokra, hősugárzóra. Akik márciusban vetették a magokat és áprilisban palántáztak, azok már júniusban szedhetek paradicsomot a natúr fóliasátorból. Most mi júliusban fogunk először szüretelni szabadföldről.
2013. júl. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A kérdező nem áprilisban akar paradicsomot szedni. Csak azt írta, hogy ő áprilisban "ültette"

A félreértés abból adódik, hogy a kérdező nem tudja, hogy a magot VETNI kell, a palántát pedig ÜLTETNI.

2013. júl. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
igaza van az előttem szólóknak .mi januárban ültettük el a magokat és most virágzik. a fóliáson viszont hatalmas parik vannak. ablakosat nem érdemes!
2013. júl. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi 4-es, valóban így gondoltam! Jövőre úgy szeretném, hogy ilyenkor júliusban ne virágok legyenek, hanem kis zöld paradicsomok, és áprilisban nem a piacon akarom venni a palántát, hanem a sajátomat kiültetni.

Akkor mikor vessem a magot?

2013. júl. 2. 21:47
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Március elején vesd el a magot és a palántákat május közepén, a fagyosszentek után ültesd ki.( május 15., de persze azért érdemes figyelni az előrejelzéseket.


Tipp 1:


Én a magokat kettesével nagy (450 grammos) tejfölös poharakba szoktam vetni, kiültetésnél pedig egyszerűen levágom róla a poharat és földdel együtt ültetem ki a kertbe, mivel így biztosan nem sérülnek a gyökerek és nem esik vissza a fejlődésben.

Van aki egyesével ülteti ki a palántákat én személy szerint azt is kettesével szoktam, mint a paprikát.


Tipp 2:


A palántákat a lakás legmelegebb pontján, közel a radiátorhoz tartsd. Amíg nem kelnek ki takard le őket nedves ruhával, így tudod azt biztosítani, hogy folyamatosan nedves legyen a földje és hamar kikeljenek. Ha kikeltek, akkor le kell venni róluk a ruhát és napos helyre tenni őket. Ilyenkor már nem igényel nagy meleget, sőt ha nagyon meleg helyen tartod őket, akkor könnyen felnyurgulhatnak. Hetente egyszer meglocsolhatod őket tápoldatos vízzel.


Tipp 3:


Kiültetés előtt kb 2-3 héttel a palántákat el kell kezdeni szoktatni a kinti időjáráshoz, napközben ki kell tenni őket a szabad levegőre, sőt ha nem nagyon hidegek az éjszakák, akkor éjszakára is kint kell hagyni őket. Ezzel lehet megelőzni azt, hogy a palánták megfázzanak, vagy a hirtelen kapott természetes fény miatt megégjenek.


Tipp 4.


Kiültetés után néhány héttel tanácsos nekik tápoldatot adni ( Wuxal, Volldünger), így erősek lesznek a tövek. Amikor elkezdi növeszteni a termést, szintén jót tesz egy újabb tápoldatozás, de nem szabad túlzásba esni, mert a túl sok tápoldattól csak a töveket és a lombozatot növesztik, nem a termést.


Tipp 5:


A lugasparadicsom nagyon jó fajta, mert:

1. kevés helyet foglal, amin nagy hozamot produkál

2. korán elkezd érni és folyamatosan hozza az új termést (én tavaly októberben szedtem le róla az utolsó szemeket)


Sok sikert!

2013. júl. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a számomra nagyon hasznos tanácsokat!
2013. júl. 3. 09:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Igazából ha lakásban akarsz nevelni paradicsomot az nem kivitelezhetetlen, bármikor nevelhetsz csak vannak feltételei.


Gyakorlatilag kell egy akvarisztikai 6000-6500 kelvines fényforrás, példa ez: [link]


Ez 26w, ami napi 10 óra üzemidővel 0.26 KW az napi kb 13 ft tehát havi szinten 390ft ot jelent, ezzel egy kb tejes láda palántát ki tudsz nevelni, be tudja világítani.


Ez nem sima égő, 6400 kelvin és jók a színspektrumai is, van benne elég piros, nagyon erős a fénye, mellé esetleg egy yara ferticare 10-5-26 + magnézium + mico elem tápoldat, gyakorlatilag bármikor ültetheted, ha ablak közelébe teszed a palántákat, és pluszba rávilágít egy ilyen, simán lehet télen érett paradicsom rajta, ha érett szerves trágyás földbe teszed kellő menyiségül földel.

2013. júl. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet megkevertelek, a 7-es válaszoló tök jókat irt, a kiültetéstől számítva visszafelé 10-12 hét, és egy napfényt stimuláló égő föléjük.

Egy komplex palántanevelő tápoldat kell még, ezzel szép paradicsomaid lesznek, tele futják a gyökerek a tejfölös poharat, szívós erős szára lesz, és lesz rajta kis paradicsom is.


Célszerű egy tejes ládába tenni a poharakat, szerintem 30 belefér kényelmesen.


Én hideg hajtatásba, és szántóföldibe is korall, és kecskeméti jubileumot szoktam tenni, korall aki kóstolta az egyöntetűen rámondja a legfinomabb paradicsom.

Zki magot szoktam tenni.

2013. júl. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!