Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Felmernétek venni a babavárót,...

Felmernétek venni a babavárót, úgy, hogy még útban sincs a baba?

Figyelt kérdés
Házat szeretnénk venni a feleségemmel,de nincs annyi megtakarításunk.

2023. febr. 10. 08:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%
Én felvenném
2023. febr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha amúgy is szeretnétek gyereket, akkor persze.


Ha az első gyermek 5 éven belül érkezik (pontosabban igazolt 12 hetes várandósság fennáll), kamattámogatott lesz a hitel, és a törlesztést is lehet szüneteltetni.


Addig max. 50ezer a havi törlesztő részlet.


Ha nem érkezik gyermek, akkor megugrik a törlesztő, de majd úgyis elolvassátok a szerződést.

Vannak neten kalkulációk, például beírtam most a K&H babaváró kalkulátorba, gyermek nélkül a 10 millió helyett 30 milliót kell visszatörleszteni. Csak hogy legyetek tisztában mindennel.

2023. febr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi felvettük tavaly év végén, mert nem hittük el, hogy meg fogják hosszabbítani, de most már bánom, nagyon izgulok, hogy időben összejöjjön a gyerek. Amíg nincs meg a ház addig viszont próbálkozni sem igazán tervezünk.

Jól gondoljátok át mielőtt beleugrotok, mert ha 5 éven túl jön össze az első 12 hetes magzat, akkor már nem számít bele a babaváróba (nekünk a banki ügyintéző nem ezt mondta, meg is nyugodtunk, de utána jobban utánaolvastam).

Vannak facebookon babaváróval foglalkozó csoportok, ott is sok érdekességet olvasni arról, hogy az ügyintézők mit mondtak rosszul meg ilyesmi. Szerintem érdemes belépni és olvasgatni, nehogy belefussatok valami könnyen elkerülhető buktatóba.

2023. febr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem jó ötlet, mert mi van, ha nem sikerül a baba?
2023. febr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
100%
A betöltött 12. terhességi hetet követően már mennék is a bankba. Addig nem.
2023. febr. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 paradicsom31 válasza:
62%

Én nem merném. De ez csak az én véleményem.


Azzal indokolnám ezt, hogy a kolléganőm és a férje felvették, vettek is egy házat. Aztán később gondolták, hogy jöhet most már a baba. Nem sikerült biológiai problémák miatt. Rengeteget járt orvoshoz, másfél évig húzódott, mire sikerült a lombik, de egy baba elment. Most terhes egy babával, de a következő is lombik lesz majd nekik, és újra végig kell járják ezt az utat. Sajnálom őket nagyon, de én az ő példájukból tanulva nem merném így felvenni, nem tudatja egy nő sose, hogy lehet-e egyáltalán természetesen úton babája.

2023. márc. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:

Mi úgy is felvettük, hogy nem is akarunk gyereket.

2020ban az a 10 millió sokat ért, mára elinflálódott. A törlesztő bagatel. A kamatos törlesztő is semmiség lesz mire azt kell fizetnünk. Befizetni meg olyan 1millió 7 körül kell majd egyösszegben mivel nem teljesült a feltètel, de az se nagy kunszt.


Pl. Van egy hitelem (6 millio) amit 200 ezres fizura adtak, 90ezres torlesztovel

Most 500 ezres fizum van es ugyanazt a 90 ezret fizetem, mar nem erint meg annyira mint mikor felvettem, es nem erne meg kivaltani sem a hitelem. 6 millibol nagyon sok mindent vettunk akkor mikor felvettem(felujitottuk belul a hazunkat is, autot vettem stb) de ma 6 milliobol egy keritest se tudnek csinalni.

A babavaroval is az jart jol, mint mi, aki befektetesnek vette fel meg akkor amikor fixalva volt az hogy 1,7 misit kell majd visszafizetni egyben + torleszteni piaci aron a hitelt, szerintem az is max 140 ezer lesz/ ho ilyen futamido mellett (20 ev)

2023. márc. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
57%
Hát, gátlástalan ügyeskedők mindig voltak, vannak, lesznek...
2023. márc. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
0%
Nem gátlástalan. Kamatostul vissza lesz fizetve. Én legalább nem megyek el gyesre, meg vettem igénybe adóvisszatérítést, hanem befizetem az adókat. Szerintem az ügyeskedés kicsit máshol kezdődik. És undorító volt hogy a gyerekesek visszakapták a személyi jövedelemadójukat!
2023. márc. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

1. Mivel nem neked szánták, ezért tisztességtelenül vetted fel. Ezt saját magad vallottad be.


2. Úgy látszik, fogalmad sincs, mennyibe kerül egy gyerek.


3. Bírom, hogy kedvezményeket akartok, de nem akartok érte adni cserébe semmit.

2023. márc. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!