Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem cserélik le a liftet?

Miért nem cserélik le a liftet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pécsen vagyok hallgató, és mivel az otthonomtól messze lakom, így egy panelben lakom már másfél éve. Van egy 2009-es gyártású lift, ami működik a házban, viszont eléggé nyögve nyelősen. Nyikorog, kattog, rendkívül lassú. A 7-től a 10-ig meg egy eléggé félelmetes hangot ad ki, szavakkal le sem tudom írni. Mint amikor erőlködik egy gép és csúsznak a fémlemezek egymáson. Minden évben leellenőrzik a liftet, ráteszik a matricát, hogy leellenőrizve. Pont ahogy tegnap is tették. Viszont maga a lift egyre rosszabb és rosszabb állapotban van. Megvárják amíg valaki benne nem ragad vagy esetleg tényleg valami komolyabban tönkre nem megy? Rengeteg ugyanilyen építéssel rendelkező panel van a városban, és szinte mindegyikben csak a legújabb érintőképernyős, modern liftet látom. Mindenesetre nem azt mondom, hogy ezzel olyan hatalmas nagy bajom lenne, csak számos kérdésre nem tudom a választ.

2023. febr. 15. 09:23
 1/4 anonim válasza:
100%
Akkor ne gondolkodj raja töki...
2023. febr. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Addig örülj, hogy működik.

Mi a 10.-en lakunk és 2 éve nincs lift...

Besz. Rt és előtte volt közös képviselő váltás, mivel az előző mindent zsebre tett, így még az ő szrját fizetjük, amit amúgy mi tisztességgel odaadtunk neki. Lassan ki lesz ez fizetve és jön a lift.


Az a szerencsém, hogy itthonról melózok és nem kell naponta megmásznom, mint lakótársamnak.


Egy nagy bevásárlást tartok, alapon nem szórakozok napi felesleges körökkel,mint sokan mások.


De azt felcipelni... Ehh.


Szóval, áldjad az eget, hogy legalább van...

2023. febr. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nálunk meg elment a közös képviselő, azt sem tudom ki lett egyáltalán az új. Gondolom a miénk is nagyon jól zsebre tett mindent, mert 2 hetente jön egy takarítónő, aki igazából ugyanolyan mocskot hagy amilyen előtte volt, mozgásérzékelős lámpák vannak a liftek között, meg van a lift. De így is egy lakásra jut 9000 forintos havi díj közös költségre. Ami szerintem egy 40 lakásos panelben nem kicsit sok. Nálatok is gondolom a közös képviselő baszott az egészre. Eléggé szégyen, mert még az hagyján, hogy az egészséges ember felsétál a 10-re, de egy mozgáskorlátozott vagy öreg embernek abszolút nem mindegy, hogy van-e felvonó. Remélem neked mielőbb megoldódik a problémád.
2023. febr. 15. 10:02
 4/4 A kérdező kommentje:
mozgásérzékelős lámpák vannak a szintek között*
2023. febr. 15. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!