Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért lettek ennyire értéktele...

Miért lettek ennyire értéktelenek a tárgyak,hogy sokszor még 1 évet se várnak az emberek és már dobják el vagy vesznek/cserélik másikra?

Figyelt kérdés

2021. júl. 7. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

1. Van rá pénzük,

2. Szeretik a változatosságot,

3. Csalódtak benne, rájöttek, hogy nem tetszik vagy nem úgy szolgál, ahogyan elképzelték, stb.

2021. júl. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogyasztói társadalom sajátossága. Természetesen a cégek is azon dolgoznak, hogy minél előbb vegyél újat, szebbet, divatosabbat és ha birtoklod a tárgyat, akkor több vagy, magasabban vagy a társadalmi ranglétrán (státuszszimbólum). Nevezhetjük konzumizmusnak is.

[link]

2021. júl. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Fogyasztói társadalom hatásai miatt és azért, mert vannak területek - mint például a számítástechnika, hírközlés, - amely területen a túlzottan gyors fejlődés eredményeként a féléves kütyü már "elavult". A tárgyak többsége pedig szándékosan úgy van megtervezve és legyártva, hogy tönkre menjenek a garancia időt éppen "túlélve" és javítani se érje meg. -A mérnökök sem hülyék, hogy örökké valóságig működő tárgyakat tervezzenek, programokat írjanak, mert akkor tömegesen hajigálnák ki őket egy idő után az utcára, - mivel egyáltalán nem lenne, vagy csak erősen korlátozott mértékben lenne szükség rájuk. Ekkor szokták az emberek felhajítani a már létező szemétdomb tetejére felhajítani a tönkrement holmit és amennyiben engedik az anyagi lehetőségei, vesznek egy újat.
2021. júl. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Nézd meg, hogy egy szocializmusban legyártott hűtő hány évig szolgált, minimum 20, de van 30 is. A fogyasztásáról most nem szólok, mert ma nyilván energiatakarékosabbak, de ha akkor képes volt az ipar tartósan gyártani, ma meg már nem? Nyilván, nem érdekük.

Az előző válaszadó említette a számítástechnikát, hogy gyorsan elavul. Én azt is megkérdőjelezem, hogy nem rendelkeznek előbb a technikai újítással, csak ha hirtelen sokat fejlesztenének egy terméken, akkor mennyi köztes tudású termék eladásától esnének el. Így meg el lehet adni a hülye embereknek, hogy vedd meg ezt, aztán a jövő évben csiszolnak rajta egy picit, de vedd meg azt is. A tudás pedig lehet, hogy már 2 éve is meg volt hozzá.

2021. júl. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3/


Én elhiszem,hogy ezt a munkahelyek hiányára fogják,hogy mi lenne ha tartós dolgokat gyártanának meg a gyors fejlődés ami azért nem is akkora fejlődés igazából ahogy előadják.De mikor lesz telítődés?Úgy értem ezalatt a száz pár év alatt annyi szemetet termeltünk,hogy minden hosszúnak van vége szerintem ez nem mehet ezer vagy több évig egyszer meg kell állni a dolgokkal,mert örökké nem lehet aszt csinálni amit csinálunk.Vagy asz egész földet szeméttel szeretnénk bevonni,és mindent kitermelni és elpazarolni?

2021. júl. 8. 11:25
 6/9 A kérdező kommentje:

4/


Igen ezt én is így gondolom,hogy nem egyszerre tálalják a dolgokat,hogy a sok szart eladhassák,mert rengeteg termék már akkor a kukába való mikor legyártják de mégis ugye több fajta minőségű terméket gyártanak ez is gáz szerintem mert elég lenne két féle minőségű ha már nem akarják,hogy mindenkinek ugyan az járjon.Egyébként én csak annyiból hiszek a túlnépesedésbe is,hogy munka alapú a társadalom és régen kevesebb emberrel kevesebb de tartósabb dologra volt igény most meg a gyors kidobálás pazarlásra.

2021. júl. 8. 11:33
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Két filmet tudok ezzel kapcsolatban:


A fogyasztói társadalom, és a programozott elavulás:

https://www.youtube.com/watch?v=6b9bK6AoR3g


A másik pedig: A friss, és máris a szemétben:


https://www.youtube.com/watch?v=8f8wxKWWxFA


Az első a műszaki dolgokról, a második videó az élelmiszerekről szól.

2021. júl. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7/


Szomorú,hogy ez történik. Sajnos az ember legerősebb része a leggyengébb is az agya.

2021. júl. 9. 10:26
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nézd meg, hogy egy szocializmusban legyártott hűtő hány évig szolgált, minimum 20, de van 30 is. "

Nagyon nem szocializmusban gyártották, de 17-dik éve megy gond nélkül a hűtőm.


"Én azt is megkérdőjelezem, hogy nem rendelkeznek előbb a technikai újítással, csak ha hirtelen sokat fejlesztenének egy terméken, akkor mennyi köztes tudású termék eladásától esnének el."

Na de ezzel azt kockáztatja hogy a vetélytárs jön ki az újítással, ami még nagyobb bukás anyagilag, mint egy adott raktárkésszeletet kiárusítani.

2021. szept. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!