Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol tudok nyugdíjas igazolvány...

Hol tudok nyugdíjas igazolványt igényelni?

Figyelt kérdés

Nyugdíjba mentem, és szeretnék élni a nyugdíjas kedvezményeimmel, (pl. utazás) de sajnos nem tudom hol tudom megigényelni. Már próbáltam rákeresni, de konkrét linket nem ad ki egy oldal sem, inkább csak ilyen tájékoztató jellegű információkat írnak, illetve beléptem a nav.gov.hu oldalamra is, de ott sem dobja ki, mint lehetőség. Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segtíeni.


66/Nő


2023. febr. 16. 09:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Állam által kibocsátott nyugdíjas igazolvány, nincs.


Mivel megírtad, hogy 66 éves vagy, akkor a közösségi közlekedésben, amiatt, hogy betöltötted a 65. életéved, nem kell menetjegyet váltanod. (Ha van, akkor pót-, hely-, kiegészítő jegyet kell venni.)

Ez nem függ attól, hogy valaki nyugdíjas-e, vagy sem. Érvényes személyazonosító igazolvány, vagy vezetői engedély, vagy útlevél felmutatásával mutatja, hogy mikor született, abból kiszámolható, hogy betöltötte-e a 65. életévet, vagy sem. Ez megillet már legalább egy éve, a 65. születésnapodtól.


A nyugdíjas létet egy „IGAZOLÁS A NYUGDÍJFOLYÓSÍTÓ IGAZGATÓSÁG ÁLTAL FOLYÓSÍTOTT ELLÁTÁS TÖRZSSZÁMÁRÓL” című lappal lehet igazolni. Szerepel rajta a név, a lakcím, születés ideje, így, ezeket tartalmazó igazolványokkal együtt alkalmas a nyugdíjas állapot igazolására.

Alapvetően ez a Nyugdíjfolyósítóval való kapcsolattartáshoz, ügyintézéshez tartalmaz egy törzsszámot; ennek a számnak az alapján minden szükséges adatot tudnak az illetőről, nem kell sok adatot megadni.

Vannak pl. kereskedelmi stb. helyek, ahol nyugdíjas kedvezmény vehető igénybe; vagy ezt az igazolást kérik az adatokat bizonyító igazolványokkal, vagy rendszeres igénybevételhez az egyszerűség kedvéért ezek alapján ők adnak általuk nyugdíjas igazolványnak nevezett kártyát.


(Az a nyugdíjas, aki nem töltötte be a 65. életévét, évente egyszer kap egy „ELLÁTOTTAK UTAZÁSI IGAZOLVÁNYA” nevű lapot.

Ezen tizenhat üres és két 90% feliratú karika van. Helyközi utazásnál az üres karikákkal 50%, a 90%-osakkal 90% mértékű kedvezményt tartalmazó menetjegyet lehet váltani; az igénybevételnél érvénytelenítenek egy megfelelő karikát. Két 50%-os karika összevonásával igénybe vehető egy 90%-os kedvezmény.

Távolságtól nem függ, ha valaki faluból bebuszozik a közeli városba, mondjuk 12 km-re, akkor, ha félárú jegyet akar váltani, akkor egy karikát elhasznál oda, egyet, vissza. Ha Miskolcról Budapestre utazik, és vissza, és kedvezményes jegyhez használja ezt a lapot, oda-vissza, azzal is két karikát használ el.

Helyi utazáshoz pedig nyugdíjas bérletet tud váltani, ez sok helyen egyezik a tanulóbérlet árával. Kedvezményes menetjegyet nem tud venni.)


Azt nem tudom, hogy miért gondolod, hogy ezek függnek attól, hogy nő vagy-e, vagy férfi.

2023. febr. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszod!
2023. febr. 16. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!