Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az a nyugdíjas igazolvány?

Mi az a nyugdíjas igazolvány?

Figyelt kérdés
Én 9 éve vagyok nyugdíjas, de én még olyat nem láttam. Lehet, hogy csak én nem kaptam? Eddig ezt még soha senki nem kérte tőlem. Ennyire tudatlan lennék?
2013. dec. 12. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Valamivel kisebb mint egy gép papír fele. Rajta a személyes adataid (név, cím, születési adatok, adóazonosító számot és taj-számod) és a nyugdíjas törzsszámod.

Valamikor akkor kaptad (keresd meg), amikor kiküldték a Nyugdíjintézettől a határozatot, hogy x. időpontttól kezdve nyugdíjas vagy! Nézd meg, lehet hogy benne hagytad a borítékba. Keresd meg, mert az utazási igazolványod, amit évenként kiküldenek, az is csak azzal együtt érvényes.


Ha nem találod, akkor kérni kell egy újat (a régi elveszett) a Nyugdíjbiztosítási Intézet Bp. Guszev u. 10. (irányító-számot fejből nem tudok, de a net-en megtalálod)

2013. dec. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi de minden papírom megvan, ilyen nincs közte és nem is emlékszem, hogy ilyet kaptam volna. Csak azért kérdeztem, mert most hallom a TV-ben, hogy a nyugdíjasoknak ingyen hangverseny lesz a zeneakadémián csupán a nyugdíjas igazolványt kell felmutatni. Lehet, hogy azért nem kaptam, mert pikkelnek rám? :))

Azért kellemes ünnepet!

2013. dec. 12. 09:42
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Azt írod, 9 éve vagy nyugdíjas! Kotord elő a nyugdíjmegállapító határozatot, amit 9 évvel ezelőtt kaptál, mert vagy azzal együtt küldték ki, vagy akkor hozta a postás, amikor a legelső nyugdíjat, és az értesítőt, hogy az adott évben melyik hónapban, hanyadikán fogod a nyugdíjadat megkapni.


Nagyon régen volt az már, ezért is írtam, ha nem találod, akkor kérj levélben tőlük másikat! Egyébként gondolj bele, hány nyugdíjas van az országban, szerinted valóban pikkelhetnek rád? Azt sem tudják, hogy a világon vagyunk. Nekik mi csak egy-egy elintézendő ügyirat vagyunk, semmi több!

2013. dec. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, írtam a nyugdíjfolyósítónak, de még válaszra sem méltattak. Kérdeztem hogy mi az a nyugdíjas igazolvány, nekem nincs és kaphatok-e, de választ azóta sem kaptam.
2013. dec. 18. 22:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A nyugdíjügyintéző nekem azt mondta, mikor én is vártam az igazolványt, hogy az a régi nyugdíjas igazolvány már 7-8 éve megszűnt. Jelenleg a zöld színnel kitöltött kártya érvényes a nyugdíjas állapot igazolására.

2014. okt. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tompa Magdi válasza:
Az a zöld színnel kitöltött lap, az a nyugdíjas igazolvány....ne valóban régi értelemben vett igazolványt keressenek, hanem ezt a kis lapot, ami zöld színnel van kitöltve, az adatokkal és a nyugdíja störzsszámmal
2015. febr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mattila540 válasza:

Nyugdíjas Igazolvány, Na olyan már nincs!

"Igazolás a nyugdíjfolyósító Igazgatóság által folyósított ellátás törzsszámáról" , na olyan van!

Ez ugyanaz a felületesség, mint adószámnak nevezni az Adóazonosító jelet!

2022. márc. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dendi0314 válasza:
Megszűnt a Nyugdíjas Igazolvány,,helyette Igazolás van a törzsszámról a tulajdonos adataival.-(nem tudom,hogy a régi Nyugdíjas Igazolványok helyett küldtek-e újfajtát,vagy a régi is érvényben van)
2022. nov. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!