Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A jofogás miét figyelmezetet...

A jofogás miét figyelmezetet hogy ne utalj előre?

Figyelt kérdés
rengetegen nem veszik át a csomagot és akkor az eladó szivja meg.
2023. febr. 16. 10:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mert az utalás nem visszafordítható művelet, ha egy csalónak utalsz és eltűnik a pénzeddel futhatsz utána. Oké, lehet feljelentést tenni, a rendőrség elég hamar megtalálja a bankszámla adatokból az illetőt, de mire rajtaütnek a pénz már rég nincs ott, így nem kapod vissza. Úgy szokták csinálni az eladók, hogy csak a szállítási díjat kérik előre, így ha nem venné át a vevő nem éri veszteség, de a terméket a vevő már csak a csomag átvételekor fizeti ki. Illetve én bizonyos számú pozitív értékelésnél (nem a jófogáson, hanem egy bizonyos termékkörre épülő apróhirdető oldalon) megbízom az eladóban és feladom neki utánvéttel, eddig még nem volt belőle probléma.
2023. febr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Aha,de pl én 10-ből 9-szer elküldtem a csomagjaim utánvétel,háhozszálitásal,és nem vették át,tehát én szivtam meg.Erre mit mond a jofogás?
2023. febr. 16. 10:16
 3/13 A kérdező kommentje:
"a vevő már csak a csomag átvételekor fizeti ki." Aztán hogy tudod meg hogy valódi vevő vagy csak kamu rendelés?
2023. febr. 16. 10:17
 4/13 A kérdező kommentje:
érdekes a Vaterán nem höbörögnek az emberek elöreutaláskor.
2023. febr. 16. 10:20
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor menj vaterára, kész.
2023. febr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Mert a vateran azonosítva van mindenki. Ott nem tudsz eltűnni, sőt a vásárlás egyben adásvételi szerződés is. Így jogilag védve van mindkét fél.


A jofogas nem ilyen.

2023. febr. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Vateráról viszont olyanokat is hallotam hogy csak úgy szedi a számládról a pénzt mindenre össze-vissza.
2023. febr. 16. 11:08
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha ezt magyarázni kell az már sokat elmond rólad, talán mert például az ország egyik vezető piactere? Nem is tudom, vajon miért nem hihető. Ez az oldal lassan a mentálisan visszamaradottak gyűjtőhelye lesz.
2023. febr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én számlámról nem tudja szedni a Vatera a pénzt, meg senki, mert én utalok netbankról. Ha akarok. Annyira nem nagy összeg, amit kérnek, én nem is ezért nem használom már (többszáz üzlet után), hanem mert alig használja már valaki, és ritka, hogy valami elkeljen. Feltöltési díja meg akkor is van, ha nem kel el.

Nem ebből élek, úgyhogy Jófogáson meg Marketplace-en is megírom, hogy csakis előreutalással küldök bármit is. Akinek nem tetszik, el lehet jönni, és személyesen kifizetni.

Én is szívtam már meg olyannal, aki nem akarta kifizetni a csomagot. De azért azt is megértem, aki nem bízik ismeretlenben, mert sokan foglalkoznak azzal, hogy szemetet küldenek a csomagban. Még utánvétel esetén is megesik ez.

A Jófogás azért írja, amit ír, hogy ne lehessen perelni átverés esetén. Mert hogy ő megmondta, hogy nem szabad előre fizetni.

2023. febr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azért mert több a csaló mint a valós eladó/vásárló. Persze utánvéttel sem jobb a helyzet, de ott csak a feladási összeget bukod el. Míg előre utalásnál mindent. Ha egy 30.000 forintos terméket vásárolsz, előre utalsz aztán nem küldi akkor a 30.000 forintot bukod be + a szállítási költségét. Vaterán igazolni kell magad, valós névvel, címmel, bankszámlaszámmal stb. Ott nem lehet csak úgy lopni meg eltünni mint jófogáson. Pénzt meg senkitől semmit nem von le a vatera. Van termékfeltöltési díj, ha jól tudom 9 forint, meg valami jutalék eladások után. De ezeket csak akkor kell fizetni ha eladtál valamit. Neked kell fizetni, küldi a számlát a vatera. Nem von le semmit akkor sem ha nem fizetsz, csak max. a sokadik felszólítás után korlátozza a fiókod.
2023. júl. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!