Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért hat rám fordítva a...

Miért hat rám fordítva a koffein ?

Figyelt kérdés
Másokat felébreszt felpörget de engem elálmosít ha nem tudok aludni iszok egy kávét vagy egy energiaitalt és pár perc múlva már álmos vagyok és alszom is
2023. febr. 18. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ott a probléma, hogy a sokadik koffein bomba napi szinten, amelytől a "nagy változást" várod!

Embere válogatja, de egy átlagos adottságú ember esetében a 4., 4. kávétól kezdődően tényleg "visszafelé dolgozik" a koffein.

Az egyik lehetőség, hogy jobban gazdálkodsz a kávéval, póverdrinkkel, - kevesebbet és okosabban beosztva iszogatod, - a másik lehetőség, hogy más módszerekhez folyamodsz az álmos állapotból kibillentésedhez.

Hatékony lehet még:

Arc hideg vizes leöblítése

Friss, hideg víz ivása

Fejkörzés, - derék körkörös megmozgatása felemel könyékkel

Szellőztetés

Séta - lehetőleg friss levegőn vagy lépcsőn

Néhány fekvőtámasz vagy guggolás végrehajtása - a hatás eléréséhez elégséges számban


Időről-időre adok éjszaka, nappal, vegyesen szolgálatokat, - tudok egy-két "túlélési praktikát"!


#Ht. kat.#

2023. febr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Ha nagyon alacsony a vérnyomásod is elálmosíthat, mikor normalizálódik. Délutáni kávé után alszom a legjobbat amúgy :) a vérnyomásom inkább magas.
2023. febr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Igazából a kávé csak egyfajta kényszercselekvés. Megiszod reggel, úgy érzed, hogy így jobb, viszont ez csekély mértékben befolyásol élettani szempontból.
2023. febr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Rám sem úgy hat mint a legtöbbekre...

Soha nem szoktam kávét inni. De amikor elkezdtem éjszakázni, akkor - már csak a bandázás miatt is - elkezdtem kávézni is. A vasúton volt ez annó nagyon régen. Ott olyan kávét főztek mint az alien vére. Ha lecseppent átmarta a járólapot. Na még ezt sem hatott rám. Ugyanúgy álmos voltam mint korábban, csak a szívemet hajtotta meg úgy, hogy majd kiesett... még reggel is gyorsabban vert a szokásosnál, meg hát f.stam akkorát, hogy a műhelyajtót ki lehetett volna támasztani vele. De a lényeg, hogy este 9-kor már tudtam volna aludni...

A régi taurinos energiaitalok hatottak. Ha megittam egy Bombát, akkor megindultam mint a gazdaság. Gyalogtúrákon, kerékpártúrákon volt hasznos. A vége felé bedobtam egyet és mintha kicseréltek volna.

De a koffein rám sem hat. A kóla sem.

2023. febr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Ja még azt akartam írni hogy anyám dettó ilyen volt. Nagyon alacsony volt a vérnyomása, és úgy dobálta befelé a kávét mint más a pez cukrot. Este 9-kor még ivott egyet, hogy tudjon aludni. :D

Meg kéne kérdezni a Zacher dokit hogy hogy is van ez.

2023. febr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lucifer-666 ***** válasza:
11%

Lehet, hogy kispórolták belőle.

Szerintem a cukor hatásosabb.

2023. febr. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy igen, nem véletlenül van tele az összes energiaital cukorral.
2023. febr. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon is alacsony a vér nyomásom akkor valószínű azért így értem amúgy soha nem értettem 😁
2023. febr. 19. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!