Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikor érkezhet meg a levél?

Yuutanori kérdése:

Mikor érkezhet meg a levél?

Figyelt kérdés

Munkáltatói igazolást kértem a munkahelyen még február 7.-e keddi napon. Azt mondták 15.-e körül kellene megjönnie, mert a munkahelyem székhelye Győrben van és én Sopronba lakom és dolgozom. A papírnak a munkahelyemre kell beérkeznie. De nem jött papír azóta.

Nem olyan régóta lakom ebben a megyében és arra vagyok kíváncsi ha esetleg valaki tudja, hogy egy levél mikorra érkezhet meg Győr-sopron távolságból.

Persze bele számoltam azt is hogy a régebbi munkahelyemen 5 nap után kaptam kézhez a munkahelyemen az igazolást, az irodából (nem postai úton).

Megpróbálom bele kalkulálni hogy itt is 5 napba kerül megcsinálniuk...és 1 hét mire kiérhet, de ezen a héten gondolom már jönnie kellene.



2023. febr. 21. 00:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A Magyar Posta Szolgáltatások Általános Szerződési Feltételei szerint

„Átfutási idő a postai szolgáltatási szerződés keretében felvett postai küldeménynek a felvételi időpontjától a postai küldemény kézbesítéséig vagy annak megkísérléséig terjedő –statisztikai módszertan alapján számított – szolgáltatásteljesítési időtartam.”

„A belföldi viszonylatban nem elsőbbségi levélküldeményként feladott, továbbá nem elsőbbségi azonosított levélküldemények legalább 97%-át a feladást követő ötödik munkanap végéig kézbesíteni kell, vagy meg kell kísérelni azok kézbesítését.”

(A maradék 3%-ról nem írnak.)


Vélem, nem elsőbbségiként adták fel, de ha pl. 13-án feladták, akkor – amennyiben benne van a levél a 97%-ban –, ha a legkésőbbi napon kézbesítik, vagy kísérlik is meg kézbesíteni, annak tegnap meg kellett volna történnie.

2023. febr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az információt.
2023. febr. 22. 13:01
 3/4 A kérdező kommentje:
De ma is azt mondták hogy nem jött semmi. Szóval nem tudom, kezdek kétségbe esni
2023. febr. 22. 13:39
 4/4 anonim ***** válasza:
kommunista cég
2023. márc. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!