Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most már mindenki önfejlesztés...

Most már mindenki önfejlesztési tanácsadó meg ilyen olyan coac meg tanácsadó lesz?

Figyelt kérdés
Azt figyeltem meg,hogy lassan már az utolsó wc pucoló is coach meg életvezetési tanácsadó meg önfejlesztési tanácsadó,meg stb... lesz.Vagyok egy csoportba nem győzik magukat reklámozni még önismereti appot is fejlesztenek.Anno volt egy 5 hetes foglalkozás ingyenes én azt hittem a csaj pszichológusnak tanul a végén kiderült,hogy valami omniverzum szabadegyetem tanul aminek ahogy nézem semmi köze az egyetemhez így ugye pszichológus nem lehet de gyanús is volt mikor leírtam valamit azt mondta ebben már nem tud segíteni.Amúgy a csaj valami kereskedő vagy ilyesmi.

2023. febr. 22. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, igen. DE ez miért zavar?
2023. febr. 23. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az a gond hogy az emberek nem kapnak valódi segítséget mert sokan inkább ezeket választják pszichológus helyett. Van olyan coach aki tényleg érti amit csinál, de többnyire nagyon nagy tévedésben vannak és nyilván képzetlenek a feladatra. Kicsit olyan érzésem van velük mint a kuruzsló orvosokkal. Lehet hogy amúgy ért hozzá valamennyit, de inkább nagyobb kárt csinál mint hasznot.
2023. febr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Érdekes oxymoron: kuruzsló orvos. :) Bár én is sok dokival dolgoztam év tizedek alatt, és volt olyan, akikre gyanítottam, talán "kettesekkel" csúsztak mindig át...
2023. febr. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2/


Nekem is kicsit olyan érzésem van,hogy ezek legtöbbje kuruzsló.Észrevették,hogy mai társadalomban egyre több a lelki beteg és ebben pénzt látnak.Például szabó péter vagy a bódi tesók is pont ezt csinálja jönnek az én segíteni akarok az embereknek csak vedd meg ezt vagy azt az anyagomat vagy ennyiért meg annyiért gyere el az előadásaimra....

Undorító lett a világ,hogy csak a pénz a pénz és a pénz....

2023. febr. 23. 13:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező és szerinted a segítő szakmában dolgozók nem pénzből élnek?


Aki nem reklámozza magát, az nem sok emberhez jut el... pszichológusoknak sem olyan könnyű ám, sokan azért is dolgoznak magánpraxisban, mert állami 200 ezres fizuból jóérzésű ember nem él meg...

2023. febr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5. Az a különbség hogy ha pszichológusnak fizetsz, akkor a tudását fizeted meg, neki jogosan ez a munkája ezért tanult éveket, ezért képzi magát. Nyilván ő is pénzből él de ő értéket ad cserébe.

Aztán jön valaki aki kibukott valami teljesen más szakról, vagy inkább be se került, úgyhogy ő most kitalálja hogy life coach lesz és olyan marhaságokat ír már a reklámjaiban is, hogy az elképesztő.


Például a minap láttam egy olyan hirdetést, hogy két chat screenshot volt, egy a kurzus előttit ént szimbolizálta, a másik meg a kurzus utánit. Az előttiben a beszélgetőpartner nemet mondott valamire és az "én" azt írta rá, hogy rendben, legyen ahogy akarod. Majd az utáni chatben a partner újból nemet írt, és az "én" pedig azt válaszolta : nekem nem mondhatsz nemet. És ennek a tanulsága az aláírt szöveg szerint az, hogy az adott kurzus után megerősödik a személyiséged, és az lesz amit te akarsz. Komolyan azt tanítja ez a szerencsétlen az embereknek hogy ne fogadják el ha nemet mondanak neki?


Később találkoztam egy fiatal sportolókra szakosodott coach hirdetésével. Ő szerinte az a jó sportoló aki olyan mint egy kifacsart narancs, mert hogy a narancsot is addig nyomkodják amíg a teljes érték kijön belőle. Tényleg úgy gondolja ez a "szakember", hogy egy kifacsart narancs, ami a köznyelvben amúgy a túlhajtott embereket szimbolizálja, a legjobb példa amit egy fiatal sportolónak adhat?

2023. febr. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!