Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mindentől eltekintve melyik...

Mindentől eltekintve melyik várost tartjátok szebbnek és miért?

Figyelt kérdés
Nem számít az akkumulátorgyár, se az, hogy kelet vagy nyugat. Ha csak a város képét nézzük, melyiket tartod szebbnek és miért?

2023. márc. 7. 21:08
A kérdező szavazást indított:
Szombathely
Debrecen
21 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Szombathely. Szebb, tisztább. Debrecen elég koszos putris. Nem tetszett.
2023. márc. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Hát ha mindentől eltekintek akkor nincs is mit összehasonlítani...
2023. márc. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Szombathelyen születtem és laktam sokáig, ismerem mint a tenyeremet.

A belvárosa szép épületekkel tarkított, a Székesegyház és a környéke méltóságteljes.

A Savaria hotelt a galambszar tartja össze.

Az ókori örökségek rendben vannak, de képtelenek ebből profitálni.

Nagy csapás, hogy megszűnt a villamos, az nagyon bájos volt, és nagyon illett a városhoz!

Olyan sok fejlődést nem látok.

10 éve Debrecenben lakom.

Nem bántam meg a döntésemet, innen nézve nagyon kisváros Szombathely. Nem egy kategória.

Debrecen nem kifejezetten szép város, de van egy varázslatos feelingje.

Imádom a szökőkútjait, a Nagyerdőt, a Zsuzsi kisvasutat és a Hortobágyot is! Imádom nézni a rengeteg építkezést, valami új van kialakulóban.

Nem hiszem, hogy visszamennék Szombathelyre. (mondjuk ilyen állásom biztos nem lenne ott).

2023. márc. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi véleményeket és szavazatokat.

Azt hittem egyértelmű, hogy az akkumulátorgyárra és az országon belüli elhelyezkedésre vonatkozik az eltekintés. Nem gondoltam, hogy erre még külön sorokat kell szentelnem, hogy egyértelműsítsem. Azért örülök, hogy a többség tudta értelmezni.

2023. márc. 7. 21:32
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Ja: és Debrecen sokkal virágosabb és tisztább mint Szombathely.

Szombathely addig volt szuper jó és gazdag, amíg az osztrákok garmadával jártak oda: jó éttermek, cukrászdák, kávézók.

Mára alig mennek oda, a szállodák sorba zártak be és kezdett "lepusztulni" - no nem vészesen, de azért mégis. Sajnos!

2023. márc. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Debreceni vagyok, jártam Szombathelyen is, szerintem nem csúnya város, de azt sem mondanám, hogy szebb lenne mint Debrecen. Ha csak a városképet nézzük akkor sztem nem lehet azt mondani, hogy az egyik szebb mint a másik, nem hasonlítanak egymásra de nagyjából egyformán szépek vagy csúnyák. Igazából nem is lehet összehasonlítani a kettőt mert teljesen más karakterű és kaliberű városokról van szó. Szombathely jóval kisebb és kevésbbé fejlődik mint Debrecen, viszont sokkal jobb helyen van minden tekintetben. Közel van Ausztria, Győr, Sopron, a Balaton és egyébként is ezerszer szebb környezetben fekszik mint Debrecen a pusztaságával, ráadásul Debrecentől minden értelmes lokáció messze van. Én személy szerint Szombathelyen szívesebben élnék, mert gyűlölöm az Alföldet és ezt a sivár poros, lapos környezetet és a debreceni nagy fejlődés sem hozott még semmi pozitívumot a város élhetősége szempontjából, inkább negatívumokat.
2023. márc. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
78%
Szombathely nagyon lepukkant. Debrecen se a legjobb, de azért fejlettebb szerintem.
2023. márc. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon sántít ez az összehasonlítás!

Debrecent a másik 4 nagyvárossal lehet összemérni, Szombathelyet a többi megyeszékhelyjel.

Így kategorizálva mindkettő előkelő helyen foglal helyet.

2023. márc. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!