Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet a hülye függőségeke...

Hogy lehet a hülye függőségeket abbahagyni?

Figyelt kérdés
nekem van egy nagyon komoly függőségem egyfolytában a Shein oldalát böngészem és nem bírom abbahagyni mindig telepakolom a kosaram aztán kiszedek belőle mindent már állítottam képernyő időt a telefonomra és lekorlátoztam kb 1 orara de mindig rányomok h idokorlat figyelmen kivul hagyasa a mai napon. Mégvalami ötlet hogy tudnám ezt abbahagyni? és szivesn olvasom mások sztoriajit is!

2023. márc. 12. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak akaraterővel lehet. Találj helyette más elfoglaltságot, vagy tartsd magad a kitűzött célhoz és ne csábulj el. Lehetne most mondani, hogy találj ki magadnak valamilyen hátrányt ha nem tartod be az időkorlát szabályait, de ahogy az időkorlátot felülbírálod, a büntetést is fogod, és egyiknek sem volt semmi célja, eredménye. Próbáld megtalálni a probléma mélyebb okát, hogy miért vagy állandóan a telefonhoz ragadva ahelyett hogy olyan dolgokat csinálsz amiben fejlődni tudsz vagy értékesebb időtöltés (tanulás, élmény, tapasztalatok) lehetne, és mit akarsz pótolni a vásárlási kényszerrel.
2023. márc. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pont ez az hogy én rengeteget olvasok és sokat vagyok a szabadban de egyszerűen ha bentvagyok általában leülök a fotelbe és…. a kezembe kerül az a nyomorult telefon de talán ha megrendelem amit akarok akk kepes leszek abbahagyni talan😕
2023. márc. 12. 18:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, inkább kérj segítséget egy pszichológustól, ő fel tudja tárni ennek az okát.
2023. márc. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!