Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan alakul ki net függősége...

Hogyan alakul ki net függősége egy embernek?

Figyelt kérdés
Unalomból van vagy maga a netfüggőség okozza azt, hogy mindenre a válaszát itt keresi? Miért érzi a barátainak lehet barának nevezni akár őket? Miért érzi azt, hogy erre van segítségként szüksége? Kettős személyiség kialalakulásában szerepet játszik ez?

2022. nov. 30. 09:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ingerre való fokozottabb igény, s keveseknek tűnik fel, hogy már az se elégíti ki őket.


Fiatalabbik testvéremnek végre feltűnt. Kérdezte: volttál úgy, hogy untat a net?


Túlcsordult az ingerküszöbe, amely előidézett benne egy ürességet, unalmat.


Mosolyogtam és elmagyaráztam mi történik nála.

Tegye félre a netet és kösse le magát valami mással.


Ült s nézet "de nincs kedvem semmihez". Persze, mert az agya a sok impulzushoz igyekezett igazódni.


Tanuljon meg újra 1 dolgot csinálni s annak sajátos ingereit részletgazdagabban befogadni, újra értékelni.


Kiterítettem neki lapra dolgozáshoz teljes szetteket.

Ceruzát választotta és lemásolt egy portrét.


Rengeteg embernek manapság nincsen hobbija se.

Részben idő, pénz hiánya miatt, de erre szoktam mondani, sokaknál inkább csak kibúvó, mert aki nagyon akarja megoldja, ahogyan a kezében lévő 100-600ezres telefont. 🤫


A megoldás helyett a kézen fekvő netet választják.


Az abba való elmerülésnek oka pedig a sima "nem találom fel magam" - tól egészen a problémák előli menekülésig sok minden oka lehet.


De ugye ezeket a való életben, offline kellene orvosolni, megoldani. Sokan pedig az egyszerűbb utat választják, ám az nem vezet megoldásra.


Kevesen és nagyon kicsi %-ban használják tényleges tudás/infó szerzésre a netet.


Mégkevesebben vannak azok, akik tényleg kontroll alatt tartják ezen dolgokat VS nethasználatot.


Jómagam simán ott hagyok bárkit a találkozon, ha előveszi nyomkodni a telefont.


Mindegy, hogy családtag, ismerős, randi, vagy pl leendő projektemre jelölt segéd.


Amikor más keze alatt dolgoztam alkalmazoztként nálam láthatta mindenki:

Full offline, csak a számológépet nyomogattam telefonon, semmi mást.


Találkozókon a másik féllel azért egyeztet időt az ember, hogy találkozzanak, egymással foglalkozzanak.


Munkahelyre dolgozni jár az ember.


Mindennek megvan a maga ideje és helye.


S az agynak sem árt a net félretétele.


Lehetne még bővebben elmerülni ebben a témakörben.


29N

2022. dec. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszöm az értelmes, kedves válaszodat!
2022. dec. 2. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!