Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha túl sokat vagyok betegállom...

Ha túl sokat vagyok betegállományban kirúghatnak? Már letelt a próbaidő. Minden hónapban minimum egy hetet nem mentem. Majdnem mindig a gyerekem volt beteg. Valamikor én is.

Figyelt kérdés
Hány hét betegállomány után szoktak kirúgni általában? Gyárban dolgozok.
2023. márc. 24. 11:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Ebben a hónapban ez a 3.hét,2x lett beteg a gyerekem.
2023. márc. 24. 11:54
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A törvényt nem ismerem, de egy munkáltatónak széles mozgástere van abban, ha meg akar szabadulni az alkalmazottjától. Mindig lehet olyan paragrafust találni, amelyiket rá lehet fogni az indokra. A főnöki hozzáállás mellett számít a munkakör, a feladatok milyensége is. Előfordulhat, hogy bőven tudják tolerálni, máshol meg fel sem vesznek kisgyermekest.
2023. márc. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy még dolgozol...
2023. márc. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

fura...aki kirúgna, ő is volt gyerek, az ő anyja is otthonmaradt ápolni(kivéve ha állami gondozott volt)


A gyerek már csak olyan, hogy néha beteg lesz...egyik többet, másik kevesebbet...

Ha megúnja a cég, akkor trmészetesen elbocsájthatnak, ha fontos vagy, esetleg még szeretnek is, akkor elnézőbnek...ezt innen nem tudni.


A gyereket ne hibáztasd.

2023. márc. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xp ali ***** válasza:
Ha kirúg, akkor havi 0 napot dolgozol neki. Ha van 3 ilyen embere, az 1-2t így is kitesz. Ha mind3-at kirúgja, akkor 1 se lesz.Kivéve persze ha sorban állnak a kapuban a meló nélküliek. Akkor talán kirúg. De nem hinném, hogy ez a helyzet.
2023. jún. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!