Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt ha beteget...

Próbaidő alatt ha beteget jelent az alkalmazott, ki lehet rúgni, vagy kötelező felvenni betegállományba?

Figyelt kérdés

Csütörtökön kezdett az alkalmazott, erre így 3 nap után most felhív, hogy ő holnap nem tud jönni, de nem rúghatom ki, mert betegállományra jeleetkezik... mivan?!

Este 7-kor nem hívhatom fel a könyvelőmet, de hogy nem marad az tuti, épp elég baj, hogy elintéztem a bejelentését, lemondtam a többi jelentkezőt, és most újra fel kell adnom a hirdetést!


2021. nov. 29. 19:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Kirúghatod, indoklás nélkül

Bár nem értem miért kéne

2021. nov. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Az illető csak jól jár, ha nem kell nálad maradnia, igen szemét valaki vagy, ha nálad tilos megbetegedni!
2021. nov. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

A könyvelőnek ehhez mi köze?

Viszont ha ma nem rúgtad ki, akkor holnap ki kell neki fizetned a betegszabit.

2021. nov. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
A könyvelő nem HRes meg nem személyi asszisztens…
2021. nov. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Miért, a könyvelődnek ehhez mi köze??
2021. nov. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
Feltételezem, a kérdező megsprórolja a HR-est meg személyi assszisztenst is, a könyvelőt használja ezekre is
2021. nov. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

"ha beteget jelent az alkalmazott,"


Most csak beteget jelentett, vagy valóban beteg lett?


Csak jelzem: Nem tudhatod, hogy a következő ugyanezt teszi vagy sem.


Jogilag felmondhatsz neki próbaidő alatt indoklás nélkül is. Viszont adott esetben nagyon nehéz lesz azt bizonygatni, hogy nem a betegsége miatt bocsátottad el, hanem a képességei hiánya miatt.


Mindenki azt gondolja, hogy a próbaidő alatti felmondás egy nagyon egyszerű történet. Hát nem mindig. Ugyanis ilyen esetben a logikai lánc összefüggő méghozzá azzal, hogy azért bocsátottad el, mert megbetegedett, hiszen 3 nap alatt nem igen tudod felmérni egy új dolgozó képességeit és megítélni, hogy megfelel vagy sem. Viszont a betegsége alatt nem köteles munkát végezni, tehát mégis mi volt az ok, ami a felmondásra sarkallt?

Ugye-ugye...


Egyébként próbaidő csak akkor van, ha azt a munkaszerződés is tartalmazza. Ha nem tartalmazza, akkor nincs próbaidő. Remélem ezzel (is) tisztában vagy.

2021. nov. 30. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
HA beteg lett, most ebben az időben ez nem olyan fura, biztosan nem rúgnám ki.
2021. nov. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%

Az én tippem: csak napi bejelentéssel van nála az alkalmazott és az 1000 ft miatt sír a fillérb....ó vállalkozó.


Az alkalmazott meg hogyan mer megbetegedni.

Nem is értem!

2021. nov. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Meg a gondnokot meg a portást is megspórolom, egy amúgy 4 személyes vállalkozásnál.

A könyelőnek kell szólnom a bejelentés miatt, és ebből kifolyólag a kirúgás miatt is.


Az alkalmazottat meg persze, hogy azonnal kirúgom, mégis hogy jön azzal 3 nap után, hogy ő állítólag meghúzta a derekát... Nem vagyok akkora lúzer, hogy felvegyem 2 hét betegszabira, és kifizessek neki a semmire egy rakás pénzt, nem is beszélve a kiesett veszteségről.

2021. nov. 30. 16:56
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!