Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Munkanélküli szeretnék igénybe...

Munkanélküli szeretnék igénybe venni! De egy munkahelyéről hiányzik ott dolgozót időmröl szóló dokumentum! Írtam volt munkahelyemnek hogy küldjék el papírt de nem válaszolnak! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Munkaügyön felvetek engem csak az papír kéne hogy el induljon a folyamat mondták pótoljam a hiányzás van rá 15 napom amiből most el telt 5 nap! De ma kaptam egy levelet tőlük hogy valamilyen végzés! Most mit tegyek?
2023. márc. 27. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Személyesen kellett volna utána járnod, a papír pótlásnak.


"De ma kaptam egy levelet tőlük hogy valamilyen végzés!"


A volt melóhelyedtől, vagy a Kormány hivataltól? Ha ez utóbbi, telefonon érdeklődj, és megmondják, mit tehetsz.

2023. márc. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj be a munkaügyre, és odaadják!
2023. márc. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mondd meg a volt munkahelyednek, hogy adjanak róla papírt, hogy meddig dolgoztál ott, mert kell munkanélkülihez.

Ha nem adnak, akkor a megyei kormányhivatalhoz kell menni és a munkaügyi felügyelőségen feljelenteni, hogy nézzenek körül a cégnél. Meg lehet pereskedni is, kártérítést kérni amiért nem adták oda időben a papírokat (a vesztes fizeti a perköltséget is).


A Munka Törvénykönyve szerint, 2012. évi I. törvény 80. § (2) bek.:

"A munkaviszony felmondással történő megszüntetésekor legkésőbb az utolsó munkában töltött naptól, egyébként legkésőbb a munkaviszony megszűnésétől számított ötödik munkanapon a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait, valamint ki kell adni a munkaviszonyra vonatkozó szabályban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat."


Szóval sok lehetőség van.

2023. márc. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy mit írtak a végzésben?
2023. márc. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!