Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelesek-e kiadni kérésemre...

Kötelesek-e kiadni kérésemre a leendő munkahelyemen a korábbi munkahelyemtől kapott, rólam szóló véleményt?

Figyelt kérdés
Több jelenlegi HR-es kolléga említette, hogy nem volt éppen pozitív az előző munkahelyemről kapott értékelés a személyemet illetően, ami rettentően bántó, mivel tudomásom szerint kifogástalan munkát végeztem ott. Viszont állításuk szerint ezt az értékelést nem áll módukban kiadni. Tehát a kérdés arra vonatkozik, hogy attól függetlenül, hogy szerintük nem adható ki, jogi útra terelve (hitelrontás) megkaphatom-e azt?

2018. aug. 9. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelesek kiadni.
2018. aug. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem igen. Meg anélkül is, ez nagyon furcsa, hogy nem adhatják ki.

Én akár írnék az előző cég HRének, belobogtatva a hitelrontás perét náluk is, és követelném hogy adják ki az értékelést, alátámasztással.

2018. aug. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy egy egyetemen dolgoztam, ahol abszolút kérdéses, hogy melyik oktató kolléga adta az értékelést.
2018. aug. 9. 10:41
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

"Szerintem igen."


Kérlek linkeld be azt a törvényt vagy rendeletet amelyik ezt leírja.

2018. aug. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

Az új munkahely nem is kérhet ilyet a régi helyedtől, legfeljebb ha külön meghatalmazást adtál erre. De alapvetően ezt neked kellene saját nevedben kikérni, és ha úgy gondolod, továbbadni az új munkáltatónak referenciaként.


Valótlan dolgokat nem állíthatnak benne, ha így érzed, akkor vedd fel a kapcsolatot a régi helyeddel, és helyezz kilátásba egy munkaügyi pert.

2018. aug. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%

# 4


Nos eleve az a gond, hogy kérdéses, hogy az új hely hogyan jutott hozzá ehhez véleményhez. Még csak fel sem hívhatnák az előző munkahelyeket a leendő munkavállaló kifejezett írásbeli hozzájárulása nélkül.

2018. aug. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!