Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet műanyag kis...

Hogyan lehet műanyag kis figurát csinálni otthon?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok mint amiket pl a Kinder tojásba szoktak rakni, csak embereket gondoltam figuraként.

2023. márc. 31. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Öntőforma kell hozzá.

Szerintem inkább gondolkozz sóliszt kerámiában.

2023. márc. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak modellező gyurmák, amikből ügyes kézzel lehet nagy részletességű miniatűr figurákat csinálni.

[link]


3D nyomtatóval is rengeteg mindent lehet csinálni.


Önteni inkább szappant, gyertyát, gipszet, műgyantát tudok elképzelni otthoni körülmények között.

2023. márc. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 NTBS ***** válasza:
3D nyomtató.
2023. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Öntéshez gyanta félék (akril, epoxi, stb). Pl nem mindegy milyen vastag a forma, annak megfelelő gyantát kell választani.


Persze mindenek előtt kell egy ősfotma modell.

Az megoldható bármiből.

Gipsz faragvány, puren, de akár virágboltban kapható habszivacs is jó, ám ezeket lakkozni kell, modellező gyurmák, viasz, ékszerészeti viasz(107 C°az olvadáspontja, egyik kedvencem) stb.


Majd egy szilikon negatív.


Abba kiöntesz pl 10 figurát, majd egymás mellé rendezve leveszel egy 10 db-os szilikon negatívot a gyorsabb haladás érdekében.

2023. ápr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ui. Legutoljára rámjött az alkothatnék ismerősöméknél a semmi közepén. Eszembe jutott, hogy a lenti tónál a part egy része agyagos volt, lementem, szedtem egy adagot, átgyúrtam homogénre, vackokat kiszedtem belőle és leültem a fűbe alkotni.


Bármiből lehet alkotni.

2023. ápr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!