Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » INKÁBB JOGI KÉRDÉS Ha én...

INKÁBB JOGI KÉRDÉS Ha én elviszek kért gyereket egy lakópark közös udvarára mert felügyelet nélkül nem lehet játszani és közben csatlakozik hozzám még egy és ő kárt okoz eltőrt valamit ami után feljelentést tesznek kinek kell meg fizetni a kárt?

Figyelt kérdés
És mi lett volna ha az a gyerek akit velem elengetek az okozat a kárt kinek a felelőssége ha nem az én gyerekem hanem szomszédé

2023. ápr. 6. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

A te felügyeletedre volt bízva, te felelsz érte. Mindenki rád fog mutatni, hogy miért nem akadályoztad meg, ha te voltál ott és ez a te feladatod lett volna. Tök mindegy kié a gyerek.

Képzeld el ugyanezt a helyzetet egy tanár-diák viszonyban, ott sem kérdés hogy a tanár felelős a gyerekért és nem a szülő, aki a tanárra bízta.

2023. ápr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha az a gyerek aki kárt okoz nem rád van bízva akkor nem a te felelősséged.
2023. ápr. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat

A fenti kérdésben nem lettem meg bízva felügyelettel csupán csatlakozót pl hogy engem el engedték mondatal velem nem egyeztetve szülők viszont úgy tűnik többi embernek kívülről nézve mintha én vigyázzok rá is mert ha látom hogy hülyeséget csinál egy gyermek akkor is szólok neki ha nem felügyelet

Viszont engem is bele kavarnak mert együtt láttak és szégyen hoznak szerintem nem az én reszortom ki fizetni a kárt....

2023. ápr. 6. 10:29
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Nem lett rád bízva, mégis elment veled és együtt töltöttek el időt, egy társaságban. A ráutaló magatartásod megvan, hogy ha hozzád csapódott egy gyerek, ugyanúgy kezeled mint az összes többit. És ha nem lett volna károkozás, pontosan ugyanúgy és ugyanazt csináltad, mintha rád lett volna bízva. Egyedül a kártérítési felelősséget nem vállalod, amikor baj van.

Nem jó ötlet az sem, ha azzal védekezel hogy őt nem bízta rád senki, mégis vele voltál, mert jól behúzod magad abba hogy egy kiskorút engedély nélkül magaddal vittél egy harmadik helyre és nem győződtél meg arról hogy valóban elhagyhatja az otthonát vagy azt a helyet, ahol volt. Ebben is mulasztottál, mert egy cselekvőképtelen gyerek szava semmis, nem ő mondja meg hogy kimehet a játszótérre, hanem a gondviselője.

2023. ápr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gondviselő nem bízta rád hanem csak odament akkor JOGILAG nem terhel semmilyen felelősség.
2023. ápr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4es nem jött velem nem vittem sehova nem beszéltem a szülőkkel csak oda jött magától hogy játszana

Közös ez terület nem küldthetem haza csak ügy ez előre nem látható cselekedet nyilván ha todom akkor nem engedem hogy játszanak vele az enyének

2023. ápr. 6. 12:01
 7/10 A kérdező kommentje:

De máshogy is kérdezhetem pl.

Én elmegyek a fiammal a játszótére és játszik a többi gyermekkel akik nem felügyel senki egyedül jöttek többi gyerek mondjuk játszótéren meg rongálás egy hintát és ez idő állat saját gyermekemmel vagyok el foglalva tehát nem is tudom hogy micsinálnak de kamera fel eszi és nálam jelenjenek az ügyben a hatóságok mert azt észlelték mintha én vigyáztam volna rájuk. jogi kérdés.volt


Te nem velük lennél amíg a te diadal játszan?


Te nem szólnál nekik ha valami olyasmit tenének amivel személyi vagy vagyoni kárt okoznak?


Alap mindenkinek meg akadályozni mindenki érdeke szíve lelke......


De fenti kérdésben bizonyos hogy nem én hibámból adódik meg akadályozni nem lehetett jogilag nem vagyok felelős de még erkölcsilegse én soha nem engedném el a gyerekemet csak úgy de másra se bízom mert akkor is az én felelősségem és pont milyen szülők azok akik egyedül felügyelet nélkül hagynak gyereket pláne ha kicsi még amúgy is gyerek korban sok hibát vét az kicsi ember fontos ott lenni vele......

2023. ápr. 6. 12:29
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak odament akkor a szülők felelőssége mivel ők engedték oda. Az, hogy játszik a gyerekeddel attól nem leszel te érte a felelős. A szülei a felelőse(vagy inkább felelőtlenek)érte.
2023. ápr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hány évesekről van szó?


Azért kérdem, mert ha már tinikről akkor lehet jogilag a szülő felelőssége, de gyakorlatilag már a gyereké.

2023. ápr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Abban igazad van, hog kiengedni a játszótérre felügyelet nélkül 8-9 éves kor alatt felelőtlenség.
2023. ápr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!