Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tudnátok nekem segíteni ebben...

Tudnátok nekem segíteni ebben a jogi kérdésben? Hogyan lehet megírni egy tanúvallomást?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok kezdő jogsis. Krónikusan beteg édesanyámat még márciusban vittem el egy orvoshoz, azonban elnéztem a megállni tilos táblát és a Közterület Felügyelet elszállította a kocsinkat (25-ért visszakaptuk) ráadásul nővérem kapott egy feljelentést is a rendőr kapitányságtól (ő a tulajdonos), amiben az áll, hogy a Közterület Felügyelet ismeretlen személlyel szemben feljelentést tett és írásban lehetősége van nővéremnek vallomást tenni, mint tanú (8 napon belül). Roppant ideges és az eset óta állandóan engem zaklat azzal, hogy fogalmazzak meg majd egy tanúvallomást, amivel állítólag el lehet kerülni a rendőrségi büntetést (ő meg majd aláírja), ha arra hivatkozok, hogy neki nem volt tudomása arról, hogy ki vezette a járművet és nem akar terhelő vallomást tenni (rám). Máskülönben az ösztöndíjamból kell kifizetnem a büntetést amit okoztam, de anyagilag így is rosszul állok és én csak segíteni akartam édesanyámnak mert 2 hónapja volt egy pitvarfibrillációja és orvostól orvosig kellett szállítgatnom, de még rutintalan vagyok a vezetésben és nagyon elnéztem azt a táblát. Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy van-e valami jogi sablonszöveg, amit felhasználva meg tudnám írni ezt a tanúvallomást úgy, hogy elfogadják a hivatkozást és ne kelljen nekem kifizetni a büntetést vagy van-e köztetek olyan, akinek már volt hasonló ügye és megfelelő tanúvallomással nem kellett végül büntetést fizetni? Óriási hálám üldözné azt, aki tudna nekem segíteni ebben, mert így is borzasztó nehéz időszakon megyek most keresztül. :(

Köszi előre is mindenkinek.



2019. ápr. 24. 20:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
elvileg nem vagy köteles terhelő vallomást tenni önmagadra ill. családtagra. én így úsztam már meg büntetést :D
2019. ápr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

#1: Persze, erről van szó, írtam is a kérdésben. De konkrétan hogy kell egy ilyen hivatalos levelet hivatalos nyelvezettel megfogalmazni és mit kell tartalmaznia. Illetve en bloc érdekelne az összes részlet, hogy mit kellene ilyenkor tenni.


Nem értem egyébként miért nem volt elég nekik a 20 ezresem amit kifizettem az elszállításért. Miért kell még a kisembert is ott büntetni ahol csak lehet. Bűntudatom van mióta megtörtént az eset, mert nem elég édesanyámért aggódni még az ilyen büntetések is a legrosszabbkor jönnek.

2019. ápr. 24. 21:15
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
nem kell tanúvallomást tenni! nálam a helyzet az volt hogy én vezettem saját kocsimat. bementem a kapitányságra a feljelentés miatt, és mondta a nő hogy nem vagyok köteles vallomást tenni magamra ill. közeli családtagra! kacsintott, hogy értem e, mondom értem, és nem teszek vallomást! ezzel az ügy lezárult
2019. ápr. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
de egyébként ha minden kötél szakad, akkor írjatok egy kérelmet hogy tekintsenek el a további szankcióktól a körülményekre való tekintettel!
2019. ápr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Ne stresszelj, menjetek be személyesen!

Én hasonlóan jártam, a Közterület Felügyelet megbüntetett tilosban megállásért. Nem vitték e a kocsimat, de felszólítást tettek rá.

Bementem személyesen és elmondtam, hogy hibáztam, nem vettem észre a táblát, csak beálltam a többi már ott, a bolt előtt álló autó közé. Figyelmetlen voltam, valóban tiltó tábla van kirakva, már tudom. megkérdezték volt-e már kihágásom, büntettek-e meg már korábban, mondtam, nem, még sosem volt szabálytalanságom - akkor még nem volt - pedig már sok éve vezettem. Elengedtek egy figyelmeztetéssel.

Mivel elvitték az autót, így nyilván ki fogják fizettetni veletek az elszállítását és ha már azt ki kell fizetnetek, akkor valami büntetés is lesz vele (nem tudom mekkora, számíts sokra és akkor örülhetsz ha kevesebb lett). De ha bementek személyesen mindketten együtt, akkor elmondhatjátok hogy a nővéred ugyan a tulajdonosa, üzemben tartója az autónak, de te vezetted akkoriban és te követted el a kihágást. Ekkor elmondod, hogy hány éves vagy, kezdő jogsid van, hogy miért mentetek oda - orvos, édesanya stb. Ne cifrázd, mert azt fogják hinni, hogy kamuzol, éppen csak tényként említsd meg. ÉS KÉRJETEK SEGÍTSÉGET az ott dolgozó hivatalnoktól, közterületestől, hogy hogyan és miképpen tudnátok intézni az ügyet, hogy ne a nővérednek legyen problémája a te hibádból.

Ha nem magyarázkodsz, hanem segítséget kérsz, akkor jó esélye van annak, hogy segíteni is fognak. Légy udvarias, kedves, de ne siránkozz, ne könyörögj és a legkevésbé se veszekedjetek ott a nővéreddel, mert a feszültség másokat is ingerültté tesz.

A nővéredet nyugtasd meg, hogy mindent megteszel, hogy neki ne legyen már több gondja az ügyből és megírhatsz helyette egy tanúvallomás vázlatot.

Legyen benne szerintem - de majd mások kiegészítik ha kell, remélem:

1. Megszólítás: Tisztelt Közterület Felügyelet!

2. Az ügy leírása, pl. 2019. április 21-én feljelentést vettünk át a ...-i rendőrkapitányságtól (ügyiratszám:...), amely alapján én, Kovács Mária, a HAB 123 jármű tulajdonosa ezúton szeretnék tanúvallomást tenni.

3. Mi történt: A tulajdonomban (üzemben tartásomban, amelyik az igaz) levő HAB 123 rendszámú autómat 2019. április 21-én testvérem, Kovács Zsófia használta, hogy Édesanyánkat orvoshoz vigye a .... intézetbe (kórházba, rendelőbe). A ... előtt figyelmetlenül a nem megfelelő helyen parkolta le a járművet, amelyet elvontattak. Testvérem 2002.május 3-án született, jogosítványt 2019. januárjában szerzett, még kezdő vezető, nem kellő figyelemmel választotta meg az autó parkolóhelyét. A tanúvallomáshoz csatoljuk az ő nyilatkozatát is.

4. Nővéred neve, felette az aláírása kézzel, alatta a születési dátuma, anyja neve, lakcíme, az autó rendszáma és a feljelentés ügyiratszáma vagy ami van rajta. Ide érdemes a fontos azonosítókat összeírni.

Utána írj te egy nyilatkozatot, akár alá, akár külön lapra, hogy Én, Kovács Zsófia (anyja neve, születési dátum) elismerem, hogy 2019.04.21-én a HAB 123 rendszámú járművet én vezettem és parkoltam le a nem megfelelő helyen stb. stb. Aláírás

Ezt vihetitek magatokkal, hogy ha nem elég hogy szóban elmondjátok mi volt, akkor le lehet adni.

HA nem ad valaki olyan tanácsot ami ezzel ellentétes és nem javasolnak valami mást, amivel akár el lehet kerülni a büntetést. Olyat én nem tudok mondani, talán más igen.

2019. ápr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
13%

Elnéztem...


Tudod te mi az,hogy elnéztem valamit,végzetes is lehet.


Nem való neked jogsi!

2019. ápr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

#6

én múltkor vettem parkolójegyet oda, ahova nem is kell.

elnéztem én is! és akkor mi van? lehet jobban vezetek mint te, jogosítványos okostojás

2019. ápr. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
13%

Segítek drága. Pirosat, ha elnézitek mentek,belepukkanhatzok egy ártstlan kocsiba.

Ha valaki elnéz ilyet,sajnos a koncentráló képessége nem 100-as,el a jogsit tőle,nem való nekik,ugyanis hajlamos egy pirosat is elnézni. Mozdonyvezető elnéz egy pirosat,több száz halott lehet. Mondjuk én kapásból nem adnék nőknek jogsit,olyan figyelmetlenek. Nem hiába mozdonyvezetőben nem is lehet nő csak férfi.

2019. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

"Elnéztem...

Tudod te mi az,hogy elnéztem valamit,végzetes is lehet.

Nem való neked jogsi!

"


Szinte biztos voltam, hogy kapok egy ilyen választ is. Köszönöm a tanácsot Mr. Tökéletes. Igen biztosan végzetes és nagyon veszélyes lehet egy tilosban parkolás egy romos ház előtti füves útpadkán az isten háta mögött, mikor beteg édesanyámat kellett időpontra vinnem és az elmúlt hetek lélekölő élményei még ott voltak a fejemben, köztük a rohammentő látványa, az éjszakai sürgősségire való vezetéseim. Mert igen, nekem 17 évesen ilyen formában kellett megkezdeni a rutinszerzést, rá voltam kényszerülve és nem úgy, hogy hétvégén a csajokkal elmegyek shoppingolni apuci Porsche-jével 50-es táblán 80-al száguldozva belvárosban. És Mr. Tökéletes megnyugtatlak, hogy senkit nem veszélyeztettem, mert beteg édesanyám mindig ott ült mellettem és ha ő épségben ér A-ból B-be, akkor másnak se fog baja esni ezt garantálni tudom. Úgyhogy remélem te se hibáztál még sose és nem is fogsz és ezért tökéletes mivoltodra tekintettel remélem mindig ott lesz a nyomodban 2-3 traffipax és rendőr, hogy soha ne lépd át egy centivel se a záróvonalat, soha ne felejts el indexelni egy biciklist kikerülve sem és mindig tartsd be az 50/60/90-es táblákat.

2019. ápr. 24. 22:06
 10/25 anonim ***** válasza:
mindig vannak ilyen megmondók, nemkell etetni a trollt :D
2019. ápr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!