Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Feljelenthet a volt férjem,...

Feljelenthet a volt férjem, ha megváltoztatom a gyermekeink lakcímét?

Figyelt kérdés

Visszaköltöztünk a szülővárosomba, és úgy tudom, hogy köteles vagyok bejelenteni magunkat oda, ahol életvitelszerűen élünk.

Viszont a volt férjem, azt mondta, fel fog jelenteni, ha megteszem. De kell a lakcím suli, orvos, minden miatt.

Közös a felügyeleti jog, a gyerekek nálam vannak elhelyezve.



2018. jún. 25. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Közös a felügyeleti jog, a gyerekek nálam vannak elhelyezve

Igen,feljelenthet simán, más kérdés,hogy értelme nem lenne

2018. jún. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Én a helyedben nem a gyakorira hagyatkoznék, hanem pl felhívnám az illetékes gyámügyet.

Én ugy tudom közös felügyeletnél kell a különélő szülő beleegyezése is az állandó lakcím változtatáshoz.

2018. jún. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

És ha a gyámügy is ezt mondja, mit tehetek, mi a következő lépés?

Visszaköltözni nem tudok, a gyerekeknek iskolába muszáj járni, a volt férjem nem is tudná megoldani a munka miatt, hogy nála legyenek a gyerekek.

2018. jún. 25. 19:11
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Ha közös a felügyeleti jog, eleve be se jelentheted a gyerekeket más lakcímre az apjuk nélkül. Ugyanúgy iskolába is szükséges az aláírása.

Egyszerűbb lenne megbeszelni, nem?

2018. jún. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Milliószor próbáltam már ész érvekkel, hogy nem találok munkát, nincs napközi nyáron, nincs segítségem a gyerekekkel. Azt is mondtam neki, hogy a láthatásban is segítek, félútig elviszem a gyerekeket, stb
2018. jún. 25. 19:37
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Magyarországon mindig közös felügyeleti jog van, kivéve ha az apuka el van tiltva a gyerekektől valamilyen okból, pl. bántalmazás. Ha apuka nem akarja a költözést, akkor a gyámhivatalhoz fordulsz, és ők adnak engedélyt. Szép is lenne, ha a válás után anyuka már nem költözhetne sehová.
2018. jún. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Menj be a gyámügyre,ők majd segítenek.Viszont ugye azzal tisztában vagy,hogy mivel te költöztél,az apjukkal való találkozás anyagi vonzata téged terhel.Szóval köteles vagy kifizetni az apának azt az összeget,amibe a benzin/ buszjegy stb.került.
2018. jún. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk nettó baromság utolsó, de ne zavarjon
2018. jún. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem baromság,nézz utána.Ha az egyik szülő elköltözteti a gyereket,akkor a láthatást neki kell biztosítania,és fizetni annak költségét.
2018. jún. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tesómék elváltak, és ott is ez volt a helyzet. Természetesen nem jelentheti fel. Ők mondjuk ügyvéd ismerőstől kérdezték, de nem jelenthet fel. Nem tiltja semmilyen törvény, hogy elköltözzetek.
2018. jún. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!