Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitől lesz valaki író/költő...

Mitől lesz valaki író/költő manapság?

Figyelt kérdés

Azért mert én írok pl novellákat vagy verseket nevezhetem magam írónak? Vagy csak akkor ha publikálok meg könyveket adok ki.

Ha írtam több könyvet de nincs kiadva az minek számít?

Csak akkor lehetek író ha elvégeztem ezzel valamilyen iskolát, ha igen milyen iskola van erre?



2023. ápr. 20. 08:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sokan írnak.

S úgy nevezik a tevékenységet: hobbi/hobbi írás.


Ahhoz, hogy az írói poziciót megkapd, számos jelentős embernek, kiadóknak el kell ismerni műveidet ezekben a körökben.


De "író", pontosabban "könyvet megíró személy" már bárki lehet, aki kinyitja pénztárcáját.


Magyarban kifejezetten pici a piac, pontosabban a célközönség.


Ha fizetsz is, az 1500-2500 példány eladása jónak számít.


Nem papír függvénye,hanem produktum, szókincs és kreativitás.


Egy alkotó pedig nem azzal foglalkozik megkapja-e ezt a jelző szót magára, hogy írónak nevezhesse meg magát.


Annyira nem lehetsz ebben a világban, ha nem tudod s követed az eseményeket, azaz csak írsz hobbiból.

2023. ápr. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ahha hat akkor neked meg kisebbségi komplexusod van ha egy ilyen kérdésből ilyeneket szűrsz le és szólsz le vad idegen embereket:)))
2023. ápr. 21. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!