Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért kell sajnálni a gyerekte...

Miért kell sajnálni a gyerektelen nőket? 3 gyermeket nevelő kolleganőm többször elmondja nekem, hogy sajnál mert nem lett gyerekem. Én ezt nem úgy érzem 40-es éveiben járó nőként, hogy sajnálni kéne. Elégedett vagyok az életemmel.

Figyelt kérdés
2023. ápr. 21. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A kolléganőd nyilván úgy érzi, gyermektelen lévén számos csodás élményből maradtál ki.
2023. ápr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor ezt a kérdést feltetted neki, mit válaszolt?
2023. ápr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Mert a birkaszellemű embereknek más sem létezik a nyáj követésén kívül. Aki másképp boldog, azt nem tudják elfogadni. Akinek nem inge...
2023. ápr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó pár verziója ki lett már írva a gyerektelen 40-es szerepében, akit ezért piszkálnak. Elégedett emberként el kell engedni ezeket a beszólásokat és nem azon merengeni sokadjára, hogy már megint ezzel hergelnek. Nem mellesleg a sokadik alkalom után vagy az ilyen gyerektémás beszélgetéseket kell leépíteni, vagy még inkább az ennyire toxikus kapcsolatokat.
2023. ápr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#3: Nem azt mondta, hogy nem fogadja el, hanem azt, hogy sajnálja.
2023. ápr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%

Van beteg es egeszseges gyermekem is. Ha csak beteg lenne nem sajnalnam, hanem irigyelnem a gyermektelen noket. Ha csak egeszseges lenne, akkor sajnalnam oket abban az esetben, ha nekem csak konnyu kezelheto gyerekem szuper csaladom es nagyszeru eletreszolo elmenyei. lennenek a gyerekemmel kapcsolatosan. De ez utobbi esetben is a sajnalat csak arrol szolna, hogy abbol indulnek ki ha nekem ezek ilyen jo elmenyek, akkor neki is azok lennenek.


De ennel azert sokretubb vagyok igy nem gondolom hogy ami nekwm jo az jo a masiknak is.


Viszont ami miatt azert ereznek sajnalatot DE EZT SOSE mondanam ki es nem is ereztetnem (mert az buta es taplo dolog lenne), hogy majd nehogy x ev evtized mulva megis valamilyen okbol megbanja a gyermektelenseget (pl. hirtelen jon valami hatalmas szerelem es megis gyereket vallalna.vagy oregen megerzi a gyermek hianyat stb.) szoval saj alom a gyermekteleneket de csak azert mert nagy esellyel kesobb lesz olyan idoszakuk amikor banni fogjak hogy nincs es azt fel kell majd akkor dolgozniuk. (es akarki akarmkt mondd ez gyakoribb mint forditottja hogy valaki megbanja hogy gyereke szuletett. mondjuk igy normalis kulonben kihalna a fajunk).


De a lenyeg nem mondanam a masiknak.

2023. ápr. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én meg a 3 gyerekeseket sajnálom, hogy feláldozták az életüket , hogy gyereket neveljenek. Pláne hármat...nekem ahhoz nem lenne idegrendszerem.

Egyébként gyerekkel is kimarad egy csomó mindenből az ember, mindenképp valamiből kimarad az ember. De valakinek nem hiányzik a spontán, szabad élet, utazgatás, valakinek meg a gyereknevelés nem hiányzik. Jó lenne már, ha nem győzködnék egymàst az emberek, hogy mi a boldog élet, mert nem mindenkinek ugyanaz.

2023. ápr. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Elég sok 2-3 gyerekes nő van az otthonokban, akit a gyereke nem látogat, szerintem nekik sokkal rosszabb lehet. Felnevelték , rááldozták az életüket valakire, aki annyira becsüli őket, hogy elveszi az őrökséget.

Nem kell sajnálni azokat, akik nem akarnak gyereket és teljes boldog ŕéletük van így.

2023. ápr. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez bántalmazó magatartás is lehet a részéről. Ha elég intelligens és jóindulatú lenne, nem mondaná, mégha így érezne is. Ha 4szemközt mondogatja, valamiért le is akarhatja húzni az önértékelésed, vagy ha mások előtt mondogatja, akkor az pláne egy tipikus lehúzó módszer, miközben ő a nagy együttérző szerepében tetszeleg. Te valamennyire ismered, hogy mennyire lehet (érzelmileg) intelligens és mennyire jóindulatú.
2023. máj. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!