Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gázkonvektor mennyit fogyaszt...

Gázkonvektor mennyit fogyaszt 1 hónap alatt?

Figyelt kérdés
Pénteken költöztünk be új albérletbe, ezelőtt távhősbe laktunk, drága volt :S gázkonvektoroknál ugye olcsóbb a fogyasztása, mármint amit mi fogyasztunk, múlt péntek óta 10 köbméter ment el idáig, szerintetek sok? Ha fűtünk éjjel nappal csak az 1sen van, sok lesz a számla??? nagyon hideg van ebben a lakásban hisz észak fekvésű társasházban élünk! Kérem írjatok, véleményetekre vok kiváncsi! Köszönöm! 16 hós kislány anyukája
2010. okt. 9. 13:50
 1/2 anonim válasza:

Ha jól látom 8 nap alatt ment el 10m3, ami mondjuk 1200 ft. Ez ahhoz képest, hogy hideg volt az október nem sok. Nekem 30m3 fogyott egész hónapban, most novemberben 7m3 (de persze nincs hideg)

Az 1-es fokozat az nem fűtő, csak temperáló. Ilyenkor csak akkor kapcsol be, ha 10 fok alá menne a főmérséklet.

A konvektoron általában ilyen osztások vannak.

N= temperáló 1=13 2=17 3=20 4=23 5=26 6=30 7=33 fok.

Ez persze más a kéményes és más a parapetes konvektoroknál. A kéményeseknél pl a 20 fok eléréséhez magasabb állás kell, mint a 3-as, inkább a 4 es fokozat felel meg a 20 foknak. (nálam 4-esen megy este és 22-20 fok körül libikókázik)Ez a termosztát elhelyezkedése miatt van.

Szerintem, ha nem vagy otthon tedd 3-ra, ha otthon vagytok, akkor meg magasabbra. Ezt ki kell tapasztalni, hogy melyik a kellemes hőfok.

Nem írtál lakás méretet, meg tudni kéne a falak vastagságát, körbe fűtöttségét, de szvsz kevesebb lesz, mint a panel.

Én a hidegebb hónapokban fizetek 10e körül, míg a panelban 3 éve 20-at a kisebb lakásra. (mennyivel olcsóbb volt még a gáz akkor)

2010. nov. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm h válaszolt :) Nekem most a z októberi hónapban elment 100 m3, azaz 13 ezer ft volt! Szóval jóóóval olcsóbb mint a távhő! :)
2010. nov. 22. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!