Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fontos kérdés! Ha isten...

Fontos kérdés! Ha isten annyira jóságos, akkor miért engedi hogy az emberek hülyét csináljanak magukból?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 30. 23:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
És miért engedi meg az összes sötétséget, melyet a nevében műveltek? Lásd inkvizíció, keresztes hadjáratok, szélsőséges iszlamista merényletek, et caetera... A válasz egyszerű: isten nem létezik. Legalábbis abban a kontextusbam biztosan nem, amiben a vallások definiálják.
2023. ápr. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

Mert szabad akaratot biztosít.

Egyébként pedig Isten nagy i.

2023. máj. 1. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az örök válasza minden egyházfinak: Isten próbára tesz..ha túléled, akkor szeret, ha nem(bármi is az), akkor nem álltad ki a próbát. Több millió ember nem állja ki a próbát, és hal meg áldott fegyver által...


Istennek ehhez semmi köze

2023. máj. 1. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1. Isten létezik.

2. Abba mi a szabadakarat, hogy hülyét csinálsz magadból, pl. elesel sok ember láttára?

2023. máj. 1. 06:50
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
#2 Már akinek.😈 Egyébként a pedofília is a felebaráti szeretet része? Úgy látom, a papok előszeretettel gyakorolják, és jellemzően nem csukják le őket érte.🐑
2023. máj. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
*abban
2023. máj. 1. 06:50
 7/14 anonim ***** válasza:
#4 Állítani könnyű, bizonyítsd!
2023. máj. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7. Én hiszek benne, de ha te nem, a te bajod.
2023. máj. 1. 06:53
 9/14 A kérdező kommentje:
Ja persze, tagadni még könnyebb, mert azt nem kell bizonyítani.
2023. máj. 1. 06:53
 10/14 anonim ***** válasza:
Hallottál már a szkepticizmusról és a tudományos módszertanról? Alapvető, hogy ha állítok valamit, akkor azt bizonyítom is, máskülönben mehet a levesbe a hipotézis. Egyébként mi alapján választottad a vallásodat? Elolvastad a Bibliát, Koránt, Tórát, aztán rámutattál az egyikre, hogy ez kell? Vagy netán szektás vagy? Engem is kereszténynek neveltek, ellenben elég fiatalon megismertem a filozófiát, és ez arra a gondolatra vezetett rá, hogy a nagybetűs Deus bizony nem létezik. Viszont vallásos emberekkel felesleges vitatkozni, mert úgyis nekik van igazuk (bizonyára😂), szóval én itt be is fejeztem.
2023. máj. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!