Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes polgárőr szövetségbe...

Érdemes polgárőr szövetségbe lépni? Csinál valami érdemlegeset vagy csak biztosít rendezvényeket ingyen?

Figyelt kérdés

2023. máj. 2. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt honnan tudhatja bárki itt válaszoló, hogy ahol élsz, mit tevékenykednek?


A falunkban a szomszédos faluval közös polgárőr egyesület van. Csak rendezvények biztosítása miatt nem lenne érdemes lenniük; mindkét faluban évente van egy-egy falunap és egy-egy búcsú.

Van egy szolgálati autójuk, éjjel rendszeresen járőröznek. Jó hogy vannak, mert lassan négy év óta nincs körzeti megbízott rendőr.

2023. máj. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazad van. És csak a figyelt szokent írtam hogy Pesten. De valóban más, ahol nincs más rendfenntartó ott tényleg jó. Köszönöm.
2023. máj. 3. 07:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy érdemlegeset csinálnak-e a polgárőrök, az rajtuk múlik. Alapfeladat a járőrszolgálat, a rendezvények biztosítása csak ezen felül vállalt feladat. Pesten előfordul, hogy rendőrök helyett először polgárőröket küldenek címekre, mivel egy bizonyos szintig ők is el tudnak járni, így a rendőrökre nem hárul annyi feladat. Vidéken ahogy előttem is írták a kmb hiányában fontos a jelenlétük, de ha van kmbs akkor közösen is szoktak szolgálatot ellátni. Ha felmerül még kérdésed nyugodtan írj!
2023. máj. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy polgárőrnek akkor érdemes jelentkezni ha azért kéthetente van időd szolgálatba járni és nem csak a létszámot szeretnéd növelni
2023. máj. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos akkor ez most elvetve. Idő hiány.
2023. máj. 23. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!