Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tudok ezzel a...

Szerintetek mit tudok ezzel a dologgal csinálni? Inkább hagyjam az egészet vagy próbáljak segíteni?

Figyelt kérdés

Egy újságban olvastam ezeket a dolgokat :

Lehet,hogy téged nem érint az erőszak, de elképzelhető,hogy az egyik osztálytársad bajban van,csak nem mert szólni senkinek.Figyelj ezekre a jelekre,hogy segíthess neki:     

- gyakran hiányzik az iskolából.     

- más útvonalon jár be a suliba mint amint szokott.     

- kihagy bizonyos órákat,foglalkozásokat,amiker korábban szeretett járni.     

- nagyon leromlik az iskolai teljesítménye.      

- szemmel láthatóan nincs rendben az önbizalma,állandóan szorong.      

- ismeretlen eredetű sérülések láthatók a börén.     

- visszahúzódó,ideges a viselkedése,szomorú,gyakran sír.


Miután elolvastam ezeket a dolgokat nagyon megfogott a szöveg.Sajnos egyik [volt] osztálytársammal ugyan ez/volt/ a helyzet.Minden dolog stimmel.Nem tudom mit csináljak vagy csak túlreagálom ? Ti mit gondoltok erről ?Meg ez csak egy hirtelen elképzelés volt,hogy lehetséges nála ez is.. mert rengetegszer előfordult sajnos.. de most én bárkinek is mondanám.. sose figyelt senki ezekre a dolgokra és én se.. csak most,hogy olvastam meg most itt egy újság amibe ez le van írva.. nem biztos,hogy ez valakit is foglalkoztat.Meg persze nekem ez tényleg csak egy elképzelés és mikor elolvastam nagyon megilyedtem mert a legjobb barátom és segítenék neki de nekem egyedül nem megy,szerintem ehhez kéne egy felnőtt is.Meg ha felnőtt nélkül tudnák neki segíteni se hagyná mert mostanába nem foglalkozik annyira velem ezért biztos hülyének tartana,és az a baj,hogy ezt nem nagyon tudom megbeszélni senkivel mert a legtöbb felnőtt akivel jóban vagyok nem tud ezekről a dolgokról. Szerintetek mit csináljak? Segítsek valahogy vagy inkább felejtsem el a dolgot ?

Köszönöm előre is a segítségeket.

(Bocsi,hogy hosszúra sikerült.)


2010. okt. 9. 23:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbálj egy olyan tanárhoz fordulni,akiben megbízol. Mondd el neki is ezeket a dolgokat.
2010. okt. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valószínűnek tartom, hogy az osztálytársadat nagyobb gyerekek cikizhetik vagy fenyegetik és fél. Ha nem nagy áldozat részedről, csatlakozz néha hozzá a hazafelé vezeő úton, beszélgessetek. Ha megnyílik Neked és segítségre szorul, minden iskolában van gyermekvédelmi felelős pedagógus. Beszéljetek vele.
2010. okt. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az a baj,hogy a tanároknak nem tudok szólni mert nem foglalkoznak ilyenekkel. :S


Az is baj,hogy nem tudok vele hazamenni. Én csak 15:00-kor megyek haza, ő pedig bármelyik pillanatba fogja magát és hazamegy.:S

2010. okt. 30. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!