Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Klór gázt szeretnék fejleszten...

Huzoro kérdése:

Klór gázt szeretnék fejleszteni hypoból és 20%-os háztartási sósavból. Milyen az optimális keverési arány?

Figyelt kérdés
Igen, ismerem a veszélyeit! Hangyákat szeretném kiirtani egy lakókocsiba, eddig sikeresnek tűnik a dolog. Ha egyéb mérges gázhoz van ötletetek az is érdekelne.

2023. máj. 7. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
1:2-es mólarányban reagálnak egymással, ennek megfelelően a koncentrációk figyelembevételével ki tudod számolni az optimálist.
2023. máj. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zcom09 ***** válasza:
93%
Azt is vedd figyelemebe hogy a klórgáz ugyan úgy képes fehéríteni mint a hypo, valamint a különböző műanyagokat is roncsolhatja. Így lehet roncsolná a különböző szöveteket a lakókocsiban.
2023. máj. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha jól értelmezem: hypo 5% - sósav 20%, mól arány 1:2, keverési arány 2:1.
2023. máj. 7. 16:50
 4/5 A kérdező kommentje:
Textileket kivettem.
2023. máj. 7. 16:51
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
Meg erősen korrozív. Ha csak picit is bizonytalan a festés bemászik alá és nagyon durván elrozsdásítja a vas szerkezeteket. Szintén károsít mindent amiben réz van. Ez érinti az összes elektromos és elektronikus készüléket. Én lakókocsiba nem vetném be. Vannak jobb hangya írtó gázok, de ezekhez megfelelő végzettség kell, nem olyan költséges kihívni olyan hangyaírtó szakembert aki megfelelő gázzal elgázosítja a dögöket. Szerintem drágább lesz után a helyreállítás. Brutálisan meg fog mindent enni a klórgáz, és a többi ami mellett ebből a reakcióból kelletkezik.
2023. máj. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!