Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt illik ajándékozni...

Mennyi pénzt illik ajándékozni esküvőn?

Figyelt kérdés

Egyik legjobb barátnőmnek lesz az esküvője, de nagyon le vagyok égve, nagyon messze is lesz és nem lehet oda kijutni tömegközlekedéssel, csak taxival. (Kocsim nincs és senki mást nem ismerek onnan, hogy megkérhessem, hogy vigyen el).

Eddig mindenki azt mondta, hogy kb.20ezret szoktak adni. Szerintem én maximum 20ezret tudnék kölcsön kérni egy ismerősömtől, de a taxi költségét is ebből kéne levonnom, mert tényleg nincs több pénzem és addigra sem hiszem, hogy javulna a helyzet.

Az esküvőre bunkóság lenne ha nem mennék el, de az is bunkóság ha csak kevés pénzt tudok adni.


A barátnőm tudja, hogy nem állok jól anyagilag, de szeretném őt támogatni valamennyire, meg hát ugye illik is. Szerintetek mennyi lenne a reális?



2023. máj. 11. 19:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
3-400 000 forint.
2023. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak vicceltem, de 50-et azért illik. A 20 000 az kb 10 éve volt elég.
2023. máj. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A családunk egyik esküvőjén, akinek volt lehetősége és keret rá az pénzt, akinek nem (nyilván ez nincsen nevesítve ,de egy rendes család nem támaszt irreális elvárást), ők pl néhány darab. pl 10-20 sorsjegyet. Az ifjú pár "első" szerencsepróbálgatása... :)
2023. máj. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy sorsjegyet ők nem szeretnének. Úgyhogy mindenképp pénzt kellene. Csak tippem sincs mennyit lenne illő. Mert ezt is kölcsön kell kérnem, ennél többet nem tudnék max ha mást is megkérdeznék, hogy tud-e kölcsön adni, de már így is elég kellemetlen.
2023. máj. 11. 20:43
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Lehet nem lesz népszerű nálad ez de,

ha nincsen pénzed nem tudsz adni "pénzt". Ha ezt szóvá teszik vagy sértődés esne, nem is barát igazán...

Annyi amennyi. A Borítékos pénzadás anonim egyébként is, feltéve hogy nem ad mindenki névvel vagy ismertetőjegyekkel ellátott borítékot.

2023. máj. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Anonim? Úgy gondoltam, hogy írok egy kis papírra, egy kedves üzenetet, hogy gratulálok és azzal meg a pénzzel együtt rakom a borítékba. Akkor ez se nagyon illő?
2023. máj. 11. 20:50
 7/13 anonim ***** válasza:

Én csak a mi ismeretségi és családi körünk általi szokásokat ismerem...

A pénz "átadás", a menyasszonytáncnál történik. Eladó a,... és egy kosárba rakod a borítékot és tánc a menyasszonnyal. Néhány fordulat és újra Eladó a ... és jön a kövi vendég, boríték ...stb.

2023. máj. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ahol én voltam ott külön volt. Külön a nászajándék, külön a menyasszonytánc. Utóbbiban nem mindenki vesz részt, szóval ne érezd kötelezőnek.

Tehát a borítékot úgyis oda lehet adni hogy nem írod bele a neved. Szóval személyesen odaadod, de később a sok boríték közül nem fogják tudni melyik volt a tiéd. De lehet azt is hogy beleírod a neved. Mindkettő jó, nincs olyan hogy valamelyiket nem illik.

De vannak is ezek a szép gratulációs esküvői kéleslapok, én pl a Spárban vettem, szóval sok helyen lehet kapni. Vagy aláírod vagy nem. Olyat is lehet, de nyilván ez se kötelező. Lehet sima fehér boríték is.

A 20 ezer régen volt, ma már több. De ha jó barátnőd akkor jól tudja hogy nem vagy eleresztve pénzzel és fontosabb neki hogy ott legyél. Szerintem ne aggódj e miatt.

2023. máj. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért adósodnál el, hogy a legjobb barátnőd támogasd? Pláne: tudja, hogy ezt nem teheted... Nekem ez fura.

Nem nagyon értem a dilemmád. Adsz, amennyit tudsz, vagy képes vagy. Nem kell nevesíteni, de ettől független adhatsz gratuláló képeslapot, idézetet külön.

A menyasszony táncnál elviekben nem borítékban szokták adni a pénzt, de ha mégis: nem kell nevesíteni.

Ugyanúgy ebből a büdzséből vihetsz valami nászajándékot, ami nem túl drága, és akkor mindenbe adtál valamennyit. (Nyugodtan számold a taxi költséget is a pénzbe, ami felett rendelkezel, hiszen elvárják, hogy ott légy, de senki nem juttat el az esküvő helyére.)

Ha nem telik többre egy huszasnál, akkor oszd be azt, hogy jusson mindenre, emiatt ne verd magad adósságokba, és ne okozz magadnak kényelmetlenséget.

Ha nem telik többre, akkor nem telik, és kész. Ezt egy igazán jó barátnő meg kellene, hogy értse.


Nagyon-nagyon régen, az unokahúgom esküvőjére úgy mentünk el a húgommal, hogy akkoriban 5000-et "illett" adni, DE nekünk összesen volt 3000 Ft-unk. Így vettünk egy ezer forintos, szép, éjjeli lámpát, becsomagoltuk dobozba. Ezt adtuk ketten. Majd a menyasszony táncnál a tálba úgy dobtuk be a fejenkénti ezrest, hogy elkeveredjen a többi pénzzel. Az unokahúgom anyja (anya húga) köztudottan pénzéhes nőszemély volt, de akkor csak azt látta, hogy nászajándékot is vittünk (kiderült, hogy csak mi voltunk egyedül), és még beszálltunk a menyasszonytáncba is.(szerencsére azt nem látta, hogy mennyivel) Mindenki boldog volt, és elégedett. Tulajdonképp szép-szép ez a szokás, de kötelezően elvárni egy összeget, az azért elég önző egy dolog. Szerintem.

2023. máj. 12. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly az egyik legjobb barátnőm ment férjhez, párommal ketten együtt adtunk 50 ezret. Idén 2 esküvőre vagyunk hivatalosak, és most is ennyit fogunk adni. Több nem fér bele, hiába szálltak el még jobban az árak mindenhol. Ráadásul mindkettő "ottalvós", a szállást a vendégek fizetik maguknak.

Annyit adsz,amennyit tudsz. A pár általában képben van szerintem a vendégek anyagi helyzetével (ki mit dolgozik,ki jár egyetemre stb), aki mondjuk munkanélküli attól ideális esetben nem várnak el több tízezer forintot. Ha azért romlik meg a kapcsolatotok,mert nem annyit adtál, amennyit ők vártak, akkor nem is igaz barátok. Normáliséknál nem nézik ATM -nek a vendégeket.

2023. máj. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!