Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ugyanolyan értékben illik...

Ugyanolyan értékben illik ajándékozni, mint amilyenben kapunk?

Figyelt kérdés

Az unokatesóknak már megvettem a szülinapi ajándékokat, fejenként nagyjából 3-4e ft értékű könyvek.

Viszont olyan hülyén jön ki, hogy a kisfiamnak szülinapjára 10e ft-t adtak mi meg pár ezerért adunk könyvet. Az egyik kisfiú ráadásul pénzt kért, gyűjt valamire. Nem is szándékoztunk 10et adni. 6 gyerek van a családban, nem győzzük őket anyagilag.



2023. márc. 12. 08:32
A kérdező szavazást indított:
Igen, ha pénz az ajándék
Igen, mindegy mi az ajándék
Nem
20 szavazat
 1/7 anonim válasza:
100%
A kérésük nem fogja feljavítani azt a keretet, amit rájuk tudtok szánni. Nekik van "fölösleges" pénzük 10 ezres ajándékra, nektek nincs. Ez nem lelkiismereti kérdés. A gyerekek hasonló arányban kapnak, ez is valami. Adhatnátok fejenként egy tábla csokit, akkor se szólhatnának meg titeket.
2023. márc. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően azt mondanám, hogy nagyságrendileg igen. De ha nincs miből, mert jelentős eltérés van az anyagi helyzetetek között, akkor nincs miről beszélni. Az nem elvárható, hogy erőn felül kiköltekezz emiatt.
2023. márc. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Felnőtt emberek rendszerint nem ilyen kicsinyesek.

Ha mégis, akkor már tök mindegy, mit ajándékozol.

2023. márc. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az értéke maga a könyv, többet nyom, mintha 10 ezer Ft-ot adnál.

A te gyereked 10 ezer Ft-ost kapott.

Te azt a 10-et 4 felé osztod.

Az arány megvan.

2023. márc. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
ha neked egy gyerek kap 10e értékben, akkor te az összesre költs kb ilyen értékben. Persze ez 6 gyerek esetében többre fog kijönni. De szerintem kivitelezhetetlen minden ünnepre (szülinap-névnap-mikulás-húsvét-karácsony) 60e-t költeni csak a gyerekekre
2023. márc. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:

Nem tudom, hogy most nektek van 6 gyereketek vagy nekik? Persze 6 gyerek akár a saját családotokban, akár az övékben is az már bőven elég indok sajnos az anyagiak mellett. Nektek hat gyerek miatt nem jut, vagy az ő hat gyerkük sok. Jó lenne ha nem lenne ilyen, de nem olyan világot élnünk. Szerintem egyébként a legtöbbünknek 6 x 10 000 Ft-ért ajándékot venni úgy pluszban a szűkebb családon kívülre az nem lenne könnyű.


Valahogy megértően mondd meg és lehetőleg a felnőtt szülőknek a helyzetet, hogy ajándékozzanak kevesebbért, hogy ne legyen annyira kínos a helyzet, mert nektek sok. Egyetértek az 5-össel is, hogy amenyniért kaptatok... csak nem biztos, hogy itt jól jön ki, mert hat felé osztani tízezret az már nagyon kevés is lehet. Akkor ezekszerint vásároltatok 6 x ~3500 Ft értékben, ami 21 000 Ft. Az okés végül is csak dumcsizzátok meg, hogy figyu...

2023. márc. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Alapvetoleg igen, de ha az anyagi helyzetetek nem engedi akkor azert ne vidd csodbe a csaladod. Ha a masik serelmezi akkor legkozelebb o is olcsobb ajandekot vesz.

Nekem van egy unokatesom aki szokott adni penzt ajandekba. Nem tudom miert mert nem vagyok csoro, nem szoktam neki ajandekot venni, nem is vagyok mar gyerek(bar nala 20 evvel fiatalabb vagyok) de o szivesen ad nekem is meg a tesomnak is.

Mikor megszuletett a gyerekem akkor odacsusztatott nekem egy boritekot kb 70 ezer forinttal.

2023. márc. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!