Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol tehetek panaszt a Vinted...

Hol tehetek panaszt a Vinted nevű oldal ellen?

Figyelt kérdés

2023. máj. 22. 14:17
 1/3 A kérdező kommentje:

Egy hónapja visszaküldtem egy terméket, amit az eladó át is vett, ezt jelezte is felém.

Viszont az árát sem ő , sem én nem kaptuk meg.

Azóta levelezgetek ezekkel a nyomorultakkal, akik még a 8. levélben is csak a türelmemet kétik, holott már a bankszámlakivonatomat is átküldtem neki, hogy ők lássák valóban nem utalták vissza...pff...már ez mekkora idiótizmusra vall..és még ezek után sem.Még azt írják látják hogy jeleztem már a problémat, ne írogassak nekik...még nekik áll feljebb...könyörgöm.mi ebben olyan bonyolult, amit nem lehet 1 hónap alatt megoldani?

2023. máj. 22. 14:20
 2/3 anonim ***** válasza:

A Vinted egy litván online piactér.


Az elektronikus kereskedelmi szolgáltatásokról szóló 2001. évi CVIII. törvény

törvény hatálya alá tartozhat, mert „Magyarország területére irányuló szolgáltatás: minden olyan szolgáltatás, melyről a használt nyelv, a pénznem és egyéb körülmények alapján valószínűsíthető, hogy magyarországi igénybe vevők számára kívánják elérhetővé tenni”.


Lehet, hogy csak én vagyok ügyetlen, de a vinted.hu honlapon nem találtam a törvény által előírt adatokat:

„A szolgáltató köteles elektronikus úton közvetlenül és folyamatosan, könnyen hozzáférhető módon legalább a következő adatokat közzétenni:

a) a szolgáltató nevét,

b) a szolgáltató székhelyét, telephelyét, ennek hiányában lakcímét,

c) a szolgáltató elérhetőségére vonatkozó adatokat, különösen az igénybe vevőkkel való kapcsolattartásra szolgáló, rendszeresen használt elektronikus levelezési címét,” stb.

Nem találom vitás esetekre vonatkozó felettes hatóság megnevezését, lehet, hogy litván hatóság az; de azt is közölniük kéne.


Próbálkozhatsz a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságnál, mert elektronikus kereskedelmi tevékenység esetén ez a szervezet az illetékes hatóság; de kérdés, hogy egyáltalán elektronikus kereskedelmi tevékenységet folytatnak-e, hiszen nem árusítanak semmit, csak magánszemélyek közti kereskedéshez való egymásra találásra biztosítanak teret, illetve nem tudom, külföldi céggel mit tudnak kezdeni. Ha nem illetékesek, és nem csak elutasítanak emiatt, hanem segítenek abban, hogy hova fordulhatsz, akkor tovább tudsz lépni.

2023. máj. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
64%

Én is másfél hónapig leveleztem a pénzemért, de végül megkaptam. A visszatérítésnek is van menete, lehet ők is problémába ütköztek. Meg fogod kapni a pénzed előbb utóbb, az nem vesz el.

De nehogy azt hidd hogy egy fittyfene póló vagy egy 5000-res nadrág miatt panaszt tudsz tenni bárhol

2023. máj. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!