Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy működik az Aliexpress?

Hogy működik az Aliexpress?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kedden rendeltem 3 terméket, viszont csak most olvastam utána, hogy vámkötelesek lehetnek. Kérdésem, hogy mitől függ, hogy az e, meg hogyan értesítenek róla, illetve kb mennyi be fog kerülni? 170-380ft között rendeltem, szóval nem nagy összegek. Sajnos már nem tudom törölni e rendelést, mert elküldték.

Másik kérdés, hogy 2 db a 3-ból Augusztusra ír ki, viszont én nem leszek itthon, Aug elejétől Szeptember végéig. Ha pl a Posa hozná, akkor ír emailt? +Postán maradó lesz, vagy házhoz viszik?

Köszönöm!



2023. máj. 25. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vám csak 150 euró felett van. Áfakötelességnél szűnt meg a 25 eurós határ, és kivétel nélkül minden után 27% áfát + sávos eljárási díjat kell fizetni. De csak akkor, ha az eladó nem kerüli meg egy trükkel az EU-s behozatalt (erre nincs rálátásod és nem tudhatod előre). A posta és futárszolgálatok is hasonlóan működnek mint a belföldi kézbesítés, a második sikertelen kiszállítás vagy az értesítést követően megy vissza a feladónak - kb. 2 hétig várnak rád. Inkább adj valakinek meghatalmazást az átvételre, hogy át tudja venni.
2023. máj. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen, meghatalmazást szerettem volna írni. Pl az expressone ugye ir emailt. De a posta nem tudom ír-e, vagy honnan kellene tudnom, hogy küldjek érte valakit?

2023. máj. 25. 22:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen kacatoknál nem kérnek személyit, meg dns mintát átvételkor. Átveheti az aki akkor otthon van.
2023. máj. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pont az, hogy senki nem lesz otthon.
2023. máj. 27. 13:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor a fenének rendelted meg? Vagy miért nem arra a címre ahol leszel?
2023. máj. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most rendeltem. Úgy voltam vele, 1 honap alatt csak megerkezik. De augusztusra irja, ami nem tunt fel, mire vissza akartam mondani mar elkuldtek.
2023. máj. 27. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!